گردو پکان یا گردو آمریکایی چیست؟

گردو پکان در ایران به نام گردوی پیکن نیز شناخته می شود. این گردو در آمریکا و مکزیک بسیار کشت می شود و بسیار محبوب و خوش مشتری است. این گردو به دلیل ساختاری که در بافت خود دارد، میزان قابل توجهی چربی را در خود ذخیره کرده است. از نظر لغوی پیکن به معنی آن است که این گردو برای باز شدن نیاز به سنگ دارد. بنابراین می توان استنباط کرد که این گردو دارای پوسته سختی باشد.

اطلاعاتی درباره گردو پکان

گردو پکان از نظر طب گیاهی باعث لاغری و کاهش وزن می شود. همچنین ریسک مبتلا شدن به آترواسسکلروز نیز کاهش می دهد و جهت پیشگیری و درمان از بیماری قند خون نیز مفید شناخته شده است. در ادامه به خواص و فواید بی شمار این مغز خوراکی اشاره می شود.

فواید گردو پکان برای پوست و مو

فیبر انباشته شده در گردو پکان کمک می کند تا بدن به خوبی از سم پاکسازی شود. مصرف روزانه و به اندازه این نوع گردو به شما پوستی روشن و شاداب می بخشد. این محصول همچنین از مقادیر زیادی روی نیز تشکیل شده است لذا همین خاصیت می تواند به تنهایی به سلامت پوست کمک کرده و آن را تقویت نماید. با مصرف گردوی آمریکایی می توان بیماری های پوستی را مانند اگزما، خارش، جوش و …را بر طرف کرد.

گردوی آمریکایی در درمان ریزش مو ، کاهش وزن و استرس

گردو پکان به خاطر برخورداری از مقادیر بالای مواد معدنی کمک می کند تا گردش خون در بدن بهتر انجام شود. این خون رسانی سبب می گردد تا فولیکول های مو تقویت شده و از ریزش مو جلوگیری به عمل آید.گردو آمریکایی می تواند باعث حذف چربی های مضر شده و چربی های سالم و ضروری را افزایش دهد.

برای خرید انواع گردو درجه یک با ما تماس بگیرید.

با خوردن گردو پکان هورمون گرلین کاهش می یابد . این هورمون از لوزالمعده ترشح شده و می تواند گرسنگی را در بدن برانگیزاند. با کاهش این هورمون طبیعتا جلوی پرخوری های غیر ضروری گرفته می شود و وزن رو به کاهش می رود.

قابل ذکر است ، گردو پکان از آنجا که دارای میزان زیادی منگنز و مس است باعث می شود تا متابولیسم و سوخت و ساز بدن بالا رفته و در نتیجه وزن کم می شود. همانطور که اشاره شد، گردو به خاطر آنتی اکسیدان هایی که در خود ذخیره کرده است، می تواند خطر ناشی از اضطراب اکسیداتیو در بدن را کاهش دهد. این استرس اکسیداتیو می تواند بیماری هایی چون سرطان و بیماری های قلبی عروقی را از بین ببرد.

گردو پکان در تامین سلامت قلب و عروق

گردو پکان در تامین سلامت قلب و عروق نقش داشته و می تواند سلامت بدن را تا سالها تضمین کند. این خاصیت به دلیل میزان بالای آنتی اکسیدان هایی است که در گردوی آمریکایی یافت می شود. بهبود عملکرد قلب و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و همچنین بیماری آترواسکلروزیس را به خوبی کنترل می کند.

ناگفته نماند، بر مبنای بررسی های دانشگاه لوما لیندا در کالیفرنیا، چربی های مفید موجود در این نوع گردو، به کم کردن چربی خون بالا و کلسترول و تری گلیسیرید خون کمک به سزایی می نماید. همچنین گردوی آمریکایی می تواند به طور چشمگیری فشار خون را تنظیم کرده و از افزایش ناگهانی آن جلوگیری نماید. مصرف روزانه و به اندازه گردوی آمریکایی در درمان فشار خون سیستولیک کمک موثری می کند.

گردوی آمریکایی در کاهش التهاب های بدن و پوکی استخوان

خوشبختانه گردو پکان قادر است التهاب های کهنه در بدن را درمان کند. این خصلت درمانی به دلیل وجود میزان بالای آنتی اکسیدان می باشد. قابل ذکر است، گردو آمریکایی می تواند این التهابات را که علت اصلی بسیاری از بیماری‌ها است، درمان کرده و آرتریت روماتوئید را کنترل و کاهش دهد. ناگفته نماند، این گردوی خوشمزه و پر از خاصیت از آنجا که دارای میزان بالای منگنز، مس و روی است به بهبود بافت های استخوانی کمک کرده و آنها را متراکم تر می کند.

بهبود عملکرد مغز و حافظه

گردو پکان همچنین برای بهبود عملکرد مغز و حافظه نیز بسیار مطلوب ارزیابی شده است. این ویژگی به خاطر مواد معدنی است که در این نوع گردو یافت می شود. مس از جمله عناصری است که می تواند هورمون دوپامین و گالاکتوز را تحت تاثیر قرار دهد . این مساله به خوبی باعث تقویت حافظه شده و ریسک بیماری های آلزایمر و پارکینسون را به تعویق می اندازد.

خورشت فسنجان خوشمزه خود را از مغز گردو فسنجانی ما تهیه کنید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.