گردو در درمان دیابت

گردو در درمان دیابت

گردو در درمان دیابت بسیار تاثیر گذار است. از همین رو در همه اعصار، چگونگی عملکرد گردو ممتاز در درمان دیابت را مورد ارزیابی قرار گرفته است. از آنجا که بسیاری از بیماران دیابتی از مصرف درمان های شیمیایی و انسولین شاکی هستند، پزشکان و حکمای طب سنتی گردو را وارد مرحله درمان کرده اند. این مقاله در نظر دارد، درباره تاثیر این ماده غذایی بر روند درمان دیابت بپردازد. خواندن این نوشتار را از دست ندهید.

چگونه گردو در درمان دیابت تاثیر گذار است؟

امروزه دانشمندان به خواص درمانی گیاهان اتفاق نظر دارند. یکی از این موارد، گردو در بهبود قند خون  است. بسیاری از محققان سعی دارند تا گیاهان را از نقطه نظر شفابخشی و درمانی مورد توجه قرار دهند. زیرا استفاده مداوم داروهای شیمیایی هر چند که نتیجه را سرعت می دهد اما اثرات سوء آن غیرقابل رد است. گردو از آن جمله گیاهانی است که در طب سنتی در درمان دیابت نوع یک و دو مورد استفاده قرار می گیرد.

گردو برای درمان دیابت نوع یک اثرات روشنی دارد. تاثیر مصرف این ماده خوراکی طی شش هفته هموگلبین و انسولین را به نحو مطلوبی تنظیم کرده است. عصاره برگ گردو نیز به خاطر برخورداری از ماده ای موسوم به فلاونوئیدها در درمان دیابت نوع یک نیز موثر بیان شده است.

علاوه براین، گردو می تواند بر اعضای داخلی بدن نیز اثربخشی ممتازی داشته باشد. در بررسی های انجام شده، این نتیجه بدست آمد که اندام های داخلی فرد دیابتی با مصرف گردو بهبود بهتری داشته است. حتی در ترمیم و بازسازی پانکراس که طی ابتلا به قند خون آسیب دیده بود، با خوردن گردو رو به بهبودی گذاشته است.

گردو در بهبود دیابت و تکثیر و بازسازی سلول های آسیب دیده نقش مهمی دارد. همه این تاثیرات شگرف از طریق آزمایشات و بررسی های پزشکی بدست آمده و اثرات گردو را بر درمان قند خون تایید می کند.

بیماری قند خون چگونه به وجود می آید؟

در ادامه بحث گردو در بهبود دیابت، باید گفت؛  قند خون زمانی در بدن افزایش می یابد که سلول های خونی قادر به جذب بدن نباشند. همچنین در ترشح انسولین نیز اختلالی رخ می دهد. چنانچه بدن نتواند رهاسازی انسولین را به درستی پایش کند، بیماری قند خون خود را نشان می دهد. آن وقت نیاز به درمان های پزشکی و تزریق انسولین حس می شود.

چرا از  گردو در بهبود دیابت استفاده می کنیم ؟

همانطور که می دانید، داروهای کارخانه ای که عموما شیمیایی هستند، در بدن تولید عوارضی می کنند که متابولیسم را بهم می ریزد.

از همین رو، پزشکان و داروسازان در درمان دیابت و دیگر بیماری ها سعی دارند با استفاده از گیاهان که ضرر بسیاری کمتری دارند، استفاده کنند. گیاهان به لحاظ نزدیکی به طبیعت، در درمان بیشتر بیماری ها از قدیم الایام کاربرد داشته و اثرات شفابخش آن مدتهاست که بر همه آشکار شده است.

خواص جوز در درمان دیابت تنها به کنترل انسولین محدود نمی شود . بلکه از این ماده غذایی و دارویی مفید در درمان کاهش تب، بیماری های پوستی، مالاریا، دردهای روماتیسمی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید مغز گردو درجه یک تویسرکان از سایت خوشبار

برگ گردو در بهبود دیابت معجزه می کند!

برگ گردو در بهبود قند خون  بسیار اثرات مطلوبی دارد. زیرا در بافت های برگ گردو، آنتی اکسیدان هایی مشاهده شده است که تخریب سلول های بدن را به تعویق انداخته و حتی انسولین را کنترل می کند. عصاره برگ گردو از قدیم الایام برای کسانی که به افزایش قند خون مبتلا بوده اند، مورد استفاده قرار می گرفته است.

چاقی دیابتی را با گردو از میان بردارید!

برخی از پزشکان بر این باورند که گردو در بهبود قند خون  و کاهش وزن ناشی از این بیماری بسیار اثربخش است. بعد از انجام یک آزمایش هشت هفته ای میزان انسولین ، گلوکز مقاومت به انسولین را به شکل دوره ای مورد سنجش قرار دادند.

نتیجه ای که از این آزمایش های دوره ای بدست آمد، کاهش قند خون و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شد. گردو همانطور که می تواند باعث چاقی شود، به همان اندازه نیز می تواند با روش درست از چربی های غیرمفید بدن نیز بکاهد.

محققان بر این باورند که گردو در بهبود  قند خون نوع یک بیشتر اثرگذاری خود را آشکار کرده است. در درمان دیابت نوع دو نیاز به افزایش دوز بیشتری از عصاره این گیاه می باشد.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.