چیکارکنیم مغز گردو سفید شود؟

چیکارکنیم مغز گردو سفید شود؟-khoshbar.com

امکان دارد خیلی از شماها به گردوی مغز سفید و روشن علاقه بیشتری داشته باشید و حال چیکار کنیم مغز گردو سفید شود؟ فکر کنید همچین گردویی کیفیت و طعم بهتری را دارا است در حالی این مورد همیشه درست نمی باشد. آنقدر زیاد هستند گردوهایی که علارغم ظاهر تیره‌ ایی که دارند، شامل طعم بهتر و چربی بیشتری هستند. اگر دوست دارید گردویی خریداری کنید که در کنار کیفیت، طعم خوب و چربی بالایی که دارد، ظاهر سفید و زیبایی نیز داشته باشد، پیشنهاد ما به شما این است که تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

گردو خاصیت بی نهایتی دارند که یکی از دانه های بسیار پر چرب بوده اند اما چربی آن ها مفید می باشد. خاصیت کلسترول بدن خون را کاهش می دهد همچنین کلسترول مفید خون را نیز افزایش می دهد.

از گردو درجه یک به عنوان غذای مغز یاد می شود مصرف گردو موجب رشد و تقویت مغز و حافظه می گردد و سرشار از پروتئین و ویتامین ها می باشد و به تقویت بدن کمک می نماید؛یکی دیگر مواد موجود در گردو آهن می باشد که به خون سازی و جلوگیری از کم خونی کمک می کند.

آنتی اکسیدان موجود در گردو از التهاب آن جلوگیری می نماید و موجب پیشگیری از بیماری های التهابی و انواع سرطان ها می گردد.گردو های ایرانی از محبوب ترین و خوش طعم ترین گردو های دنیا به شمار میرود. لازم به ذکر است که گفت فروش عمده گردوی پوست کاغذی در فروشگاه خوشبار است با نازل ترین قیمت به مشتری عرضه می گردد.

khoshbar.comچیکارکنیم مغز گردو سفید شود؟-دلایل سیاه شدن مغز گردو

بهتر است قبل از اینکه از طریقه سفید کردن مغز گردو آشنا شوید، در قدم اول دلایل سیاه شدن مغز گردو ممتاز را بشناسید تا در صورت وجود این اتفاق از آن جلوگیری نمایید. سیاه شدن گردو شامل موارد زیر است که عبارتند از:

تاثیر نژاد گردو و یا آب و هوا: گردوها از انواع گوناگونی برخوردار است همچنین در نژادهای مختلفی نیز طبقه بندی شده است. اغلب گردوها از برخی نژادها، ذاتا نسبت به سایر گردوها تیره‌تر هستند. البته باید گفت، آب و هوا هم می‌تواند نقش بسیاری  در ظاهر و کیفیت گردو داشته باشد. به طور مثال آب و هوای نامناسب امسال موجب  شده که رنگ گردوها نسبت به گردوهای سال‌های گذشته تیره‌تر شوند.

  • عدم چیدن به موقع گردوها:  نچیدن به موقع گردوها ، موجب می شود تاثیر منفی روی رنگ گردو گذاشته شود و باعث تیره شدن آن گردد.
  • جدا نکردن پوست سبز گردو در زمان مناسب: پس از رسیدن گردوه و جمع آوری آن‌ها، پوست سبز گردو حتما باید حداکثر تا یک هفته بعد از چیده شوند و گردو از آن تفکیک گردد. در غیر این صورت رنگ مغز گردو به مرور تیره و سیاه می شود و کیفیت آن نیز کاهش پیدا می کند.
  • عدم نگهداری گردو در شرایط مناسب: بسیار حائز اهمیت است که حتما “روش نگهداری گردو” را بدانید و آن‌ها را رعایت نمایید. نگهداری گردو در شرایط نامناسب مثل قرار دادن آن در مکان مرطوب، خیلی گرم و یا در معرض نور مستقیم خورشید، علاوه بر اینکه موجب تغییر رنگ و تیره شدن گردو می گردد، از کیفیت گردو نیز کم می کند و باعث کاهش طول عمر گردو می شود.

حال برای اینکه چیکار کنیم مغز گردو سفید شود؟ دو فرآیند اساسی و موثر را برای شما شرح خواهیم کرد که یکی برای مقدارهای زیاد و استفاده‌های صنعتی مناسب و موثر می باشد و دیگری برای مقدار کم گردو و استفاده در منزل مناسب است که شامل موارد زیر است:

فرآیند اول: فرآیند اول همانطور که گفته شد استفاده از دستگاه صنعتی می باشد. این دستگاه‌ها به صورت مکانیزه و صنعتی ، پوست رویی مغز گردو را تفکیک نموده. و مغز گردوهایی سالم تحویل می نماید. همانطور که در بالا نیز گفته شد برای مقادیر گردوی زیاد به صرفه می باشد.

فرآیند دوم: در این فرآیند مغز گردو را داخل آب یا آب‌نمک ولرم قرار می دهند تا پوسته رویی آن جدا گردد. زمانی که پوسته رویی آن تفکیک شد، لایه پایینی آن که اصطلاحا به آن «فیله» گفته می شود،قابل مشاهده است.فیله مغز گردو سفیدتر از پوست آن می باشد و با این کار مغز گردوی سفیدی خواهید داشت.

دلایل سیاه شدن مغز گردو-khoshbar.comهمچنین این روش برای استفاده در منازل و مقدارهای کم گردو موثر بوده است. با این کار می‌تواند برای صبحانه گردوهایی سفید و چشم‌نواز میل کنید.حال شما می دانید که چه فرآیندی برای اینکه چیکارکنیم مغز گردو سفید شود؟ را انجام دهیم برای دانستن از خواص و خرید گردو بهتر است مقاله های خاصیت معجزه آسای درمانی گردو و خرید گردو با پوست را مطالعه نمایید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.