چه میوه هایی را می توان خشک کرد؟

میوه هایی را می توان خشک

میوه هایی را که می توان خشک کرد

میوه هایی هستند که می توان آن ها را خشک کرد و برای فصول دیگر سال نگه داشت. خشک کردن میوه یک راه مناسب برای ذخیره کردن آن است. حتی با خشک کردن می توان ارزش غذایی آن میوه را افزایش داد. در این مقاله قصد داریم انواع میوه را که قابلیت خشک شدن دارند، خدمت شما معرفی کنیم.

شما در سایت خوشبار علاوه بر میوه خشک شده می توانید مغز گردو ممتاز تویسرکان نیز تهیه کنید.

کرنبری یا توت خرس

میوه هایی مانند کرنبری نیازی به فرایند پیچیده خشک شدن ندارند. کافی است آنها را در دمای بین 50 تا 60 درجه سانتی گراد و به مدت ده تا دوازده دقیقه گذاشت. تنها نکته ای که می توان به آن اشاره کرد، پوست کلفت این میوه است. باید دقت کنید، میوه کاملا خشک شده باشد. کرنبری یا همان زغال اخته را می توان در دستگاه میوه خشک نیز قرار داد. برای این کار کافی است کرنبری را کاملا بشویید. در یک ظرف دیگر مقداری آب جوش بیاورید. آب جوش را روی توت ها بریزید تا پوست آنها کمی نرم شود. هرگز توت ها نباید پخته بشوند. کمی به آنها شکر اضافه کنید و اجازه بدهید شیرینی جذب زغال اخته ها بشوند. یک چهارم لیوان شکر برای سیصد گرم توت تازه کفایت می کند. حالا وقت آن است که میوه ها را توی دستگاه بچنید. دمای دستگاه را روی 60 درجه سانتی گراد بگذازید. معمولا فرایند خشک شدن میوه به دوازده تا بیست و چهار ساعت  هم می رسد.

زرد آلو

میوه هایی مانند زردآلو را اگر خشک کنید، می توانید در زمستان هم از طعم میوه های تابستانه بهره ببرید. خوب است زردآلوها در هنگام خرید برای خشک کردن بافت نرمی داشته باشند. اگر میوه های شما این بافت نرم را ندارند، آنها را روی پارچه تمیز مقابل آفتاب قرار بدهید تا برسند. سپس آنها را روی توری های پارچه ای قرار داده در مجاورت هوای آزاد قرار بدهید. بسیار مهم است، که از بالا و پایین میوه ها هوای آزاد رد و بدل شود. می توانید آنها را توی توری های مخصوصی بگذارید و روی آنها را با یک توری دیگر بپوشانید. همین که هوا به آنها برسد کافی است. زردآلو را اگر در آفتاب بگذارید ممکن است طعم مطبوع خود را از دست بدهد. معمولا بعد از یک هفته برگه های خوشمزه شما آماده است. می توانید زردآلوها را درون دستگاه نیز بگذارید. حتما قبل از استفاده آن ها را دو نیمه کرده و هسته آنها را خارج کنید.

 میوه هایی خشک و لذیذ با هلو

میوه هایی که خشک می شوند، حتما باید رسیده باشند . از هلوهای نارس هرگز استفاده نکنید چون نتیجه کار خوب نخواهد شد. دمای مناسب برای خشک کردن هلوهای دو نیمه شده بدون هسته، 65درجه سانتی گراد است . این دما برای دستگاه می باشد. برای دو ساعت اول دستگاه را روی 65 درجه سانتی گراد تنظیم کنید، سپس برای هشت تا 12 ساعت بعدی آن را روی 55 درجه سانتی گراد قرار بدهید.

سیب خشک

سیب از آن دسته میوه هایی است که تنوع بالایی دارد. اما تعداد کمی از آنها برای خشک شدن مناسب هستند. مثلا سیب سرخ که بافت آن پوک است برای خشک کردن مناسب نیست. معمولا سیب های زرد برای این کار بهتر نتیجه می دهند. سیب ها را بعد از شستشو و ورقه شدن آن را در دمای 55 درجه و در داخل دستگاه گذاشته و به مدت 8 تا 12 ساعت به آن وقت بدهید.

میوه هایی که با خشک شدن لذیذ تر می شوند

میوه هایی که با خشک شدن لذیذتر می شوند، کم نیستند. گلابی ، آناناس و موز از این دست میوه ها می باشند. کیوی نیز از این دست میوه هاست که بعد از خشک شدن بسیار جذاب و خوشمزه می شود. کیوی ها را پس از برش دادن روی سینی دستگاه بگذارید و خشک را روشن کنید. خرید کیوی خشک از خوشبار بهترین دما 55 درجه سانتی گراد است و زمان مورد نیاز نیز 8تا 12 ساعت می باشد.

میوه هایی مانند توت فرنگی را چگونه خشک کنیم؟

توت فرنگی از آن دست میوه هایی است که خشک شده آن نیز شکیل و بسیار وسوسه کننده است. کافی است آنها را پس از شستشو به ورقه نازکی برش داده و آنها را روی توری در مجاورت هوا قرار داده یا در دستگاه میوه خشک بچینید. توت فرنگی همچنان که شبیه به قلب است، کارایی قلب را نیز بهبود می دهد. لذا از خشک شده آن غفلت نکنید و آن را برای زمستان ها انبار کنید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.