میوه خشک پفکی چیست؟

میوه خشک پفکی چیست؟

شاید این نوع ذائقه را تجربه نکرده باشید؛ اما جالب است که بدانید برخی از افراد میوه خشک پفکی را به دلیل رطوبت و طعم بی‌نظیری که دارا است جایگزین میوه تازه می‌کنند. این نوع از میوه در خانواده میوه خشک قرار می‌گیرد اما روند آماده‌سازی متفاوت‌تری را طی می‌کند. حتی اگر شرایط مصرف را ندارید یا قصد دارید قسمتی از آن را برای مدت طولانی‌تری نگهداری نمایید؛ با قرار دادن در فریزر قادر خواهید بود بعد از رفع انجماد آن را به همان شکل تازه مصرف نمایید. در این مبحث علاوه بر معرفی این خوراکی لذیذ به نوع آماده سازی و مزیت‌های بی‌نظیرش نیز خواهیم پرداخت.

میوه خشک پفکی چیست؟

میوه خشک پفکی محصولی جدای از میوه خشک نیست. تنها تفاوت غالب میان آن دو روند آماده سازی یا روش خشک کردن این محصولات است. میوه خشک پفکی بر خلاف میوه خشک؛ دارای کمی رطوبت یا نمناکی است که سبب تازگی بخشیدن به آن می‌گردد. در واقع این محصول دارای طعم و جنسیتی میان میوه تازه و میوه خشک می‌باشد. وابسته به همین موضوع نیز شرایط نگهداری میانه‌ای را نیز طی می‌کند. بدین صورت که بعد زمانی نگهداریش از میوه تازه قدری بیشتر و از میوه خشک کمتر است.

شما قادر خواهید بود میوه خشک را در به دلیل عدم کمترین رطوبتی در جعبه‌های در دار؛ درون یخچال و حتی در فضای باز نگهداری کنید. این در حالی است که که میوه‌های خشک پفکی تنها با قرار گیری در فریزر و شرایط انجماد قابلیت نگهداری خواهند داشت. محبوبیت این محصول تنها منحصر به کشور ایران نیست. و در اکثر کشورها قفسه‌های بزرگی را در همه فروشگاه‌ها به خود اختصاص می‌دهند.

میوه خشک پفکی به چه صورت تهیه می‌گردد؟

میوه خشک پفکی دارای بافت نرم و در نتیجه مصرف آسان‌تری می‌باشد. بافت این نوع میوه خشک به قدری منحصر بفرد است که با تست شدن اولین تکه هر کسی را برای میل مجدد ترغیب می‌نماید.

در پروسه خشک کردن میوه‌های خشک پفکی؛ از میوه‌های تازه‌تر و آبدارتری برای تهیه یک محصول ترد‌تر استفاده می‌شود. و تمام تلاش بر این است که طعم طبیعی و ابتدایی محصول به طور کامل حفظ گردد. به همین سبب جایگاه سالمترین و مقوی‌ترین تنقلات را به همراه طعمی لذیذ به خود اختصاص می‌دهد.

در گام ابتدایی این روند تولیدی نیاز است تا میوه سالم، تازه و رسیده تهیه شود چراکه؛ کیفیت میوه در نوع نتیجه بسیار تاثیر گذار است. سپس تکه‌های میوه آماده شده در دستگاه مخصوص قرار داده می‌شوند. حرارت دستگاه از زمانی که قرار است میوه به طور کامل خشک شود باید در درجه پایین‌تری قرار گیرد. به صورتی که علاوه بر خشک شدن ‌پفکی نیز بشود. توجه و رعایت موارد بهداشتی در ضمن این فرآیند بسیار حائز اهمیت است.

مزیت‌‌های میوه خشک پفکی

  • دارای طعم و عطر و بوی نزدیک به میوه تازه
  • دسترسی به تمام اقسام میوه در هر فصلی از سال
  • دارای بافتی سبک و زود هضم
  • متناسب با هر زائقه‌ای وابسته به طعم عالی و بی‌نظیر
  • مورد استفاده به جهت یک دیزاین لاکچری در هر نوع میهمانی
  • مقرون بصرفه تمام شدن نسبت به میوه‌های فریزری

میوه‌های خشک پفکی به چه صورتی قابلیت مصرف دارند؟

اگر از کنار آن دسته از افرادی که علاقه وافری یه طعم بی‌نظیر میوه‌های خشک پفکی دارند؛ گذر کنیم. برخی از افراد حاضر نیستند خانواده میوه‌های خشک را جایگزین میوه‌های تازه نمایند. برای این افراد ایده‌های جالبی به جهت آفرینش طعمی جدید داریم:

  • قرار دادن یا خیساندن توت‌های خشک در طی چند ساعت درون شیر و ایجاد طعمی منحصربفرد
  • خیس خورده انجیر خشک در آب و گلاب طرفداران بسیاری دارد
  • قرار دادن گیلاس‌های خشک درون آب و بازگشت بوی تازگی و بافت نرم آن

میوه خشک پفکی و میوه خشک معمولی چه تفاوتی باهم دارند؟

میوه خشک معمولی به واسطه دستگاه‌های خشک کن گرمایشی خشک و از حجم آن تا میزان قابل توجهی کاسته می‌شود. اما میوهای خشک پفکی به واسطه دستگاه‌های خشک‌کن خشک می‌شوند و حجم‌ آن‌ها تا جایی که ممکن است؛ حفظ می‌گردد.  با این توصیفات وزن میوه خشک پفکی از میوه خشک معمولی سبک‌تر خواهد بود.

نقش میوه خشک پفکی در فرهنگ غذایی ملل

میوه خشک پفکی نه تنها در میان ما ایرانیان بلکه در آشپزخانه رستواران‌های مطرح در بسیاری از کشورهای دیگر دنیا به وفور قابل مشاهده است. تا جایی که از اولین و بیشترین مواد خوراکی می‌باشد که برای آماده سازی بسیاری از دسرها، طبخ غذاها و دیزاین در دسترس آشپزان صاحب ذوق و تبحر قرار دارد. در ادامه با چند مورد از این کشورها آشنا خواهیم گشت:

ایتالیا

افرادی که به این کشور سفر کرده‌اند با صحبت در باب فرنگی غذایی آن‌ها؛ حتما با ذوق و شوق از تنوع شیرینی‌های رنگی و دلبری صحبت خواهند کرد که اکثرا با میوه‌های خشک پفکی تزئین شده‌اند. البته نه تنها در شیرینی‌ها بلکه در انواع بستنی و دسرهای آماده شده؛ میوه‌های خشک پفکی یکی از مواد همیشگی و مداخله کننده در دستور تهیه این خوراکی‌ها محسوب می‌گردند. گاهی این میوه‌ها به عنوان طعم دهنده در دسر و یا به عنوان تزئین در در بستنی و شیرینی‌ها استفاده می‌شوند. گیلاس، سیب، گلابی، انجیر، آلوچه از جمله میوه‌های خشک پفکی پرکاربرد در صنعت غذایی کشور ایتالیا هستند.

فرانسه

آشپزی در کشور فرانسه تاریخ دیرینه‌ای دارد. استفاده از میوه‌های خشک پفکی بقدری همراه همیشگی این غذاها بوده است که همیشه همچون سس‌های مخصوص بر روی همه مواد خوراکی به چشم می‌خورند.

اگر به کشور فرانسه سفر کرده باشید؛ می‌دانید که انواع نان‌ها عموما همراه با آجیل‌ها و میوه‌های خشک طبخ می‌گردند.

نان‌های فرانسوی غالبا با انواع آجیل و میوه‌های فراوری شده استفاده می‌کنند.

اندونزی

ورقه‌های خشک آناناس و موز عموما در همه دسرهای تهیه شده در کشور اندونزی به چشم می‌خورد.

البته وابسته به شرایط اقلیمی این کشور جای تعجب نیست که در فرهنگ غذاییشان؛ میوه‌های خشک یک جایگاه دائم داشته باشند.

اسپانیا

تا به حال شنیده‌اید که از اسپانیا به عنوان باغچه اروپا یاد می‌کنند. این لقب به سبب آب‌وهوای مطلوبی است که در چهار فصل سال به همراه دارد و موجب به عمل آمدن انواع میوه‌ها در طیف وسیعی می‌گردد. که به سبب نمودار مصرفی بالا؛ حجم قابل توجهی از آن تبدیل به میوه خشک پفکی می‌گردد.

انواع خرما، انجیر، سیب، پرتغال ، کشمش و گیلاس از پر استفاده‌ترین میوه‌های خشک پفکی در کشور اسپانیا بشمار می‌روند.

 

گردو درجه یک

مغز گردو فسنجانی

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.