میوه خشک حبه ای چیست؟ و چگونه درست می شود؟

میوه خشک حبه ای

میوه خشک حبه ای، جزو زیر مجموعه خشکبار قرار می گیرد. لذا این مقاله در نظر دارد درباره خواص ممتاز این محصول فرآوری شده با شما صحبت کند. اگر به این موضوعات علاقمند هستید، این متن را همراهی کنید. شما میتوانید علاوه بر میوه خشک از خوشکبار و گردو درجه یک ما استفاده کنید.

نگاهی به میوه خشک حبه ای

میوه خشک حبه ای را می توان در فصل های مختلف سال از  میوه های زیادی تهیه کرد. بدین معنی که هر میوه ای را می توان در فصل خود به میوه خشک های خوشمزه حبه ای تبدیل کرد. درباره خواص میوه خشک مطالبی در این سایت گذاشته شده است که می توانید با خواندن آنها از فواید بی نظیر این محصولات اطلاعات خوبی بدست آورید. شما می توانید با یادگیری اصول تهیه میوه خشک آن به شکل حبه ای از تمامی میوه در سال و در هر زمانی استفاده کنید. خشک کردن میوه یک راه مناسب برای ذخیره کردن آن در انبار است و می توان آن را در ماه های دیگر سال نیز مصرف کرد.

میوه خشک حبه ای، جزو تنقلات سالم و میان وعده های مفید برای همه گروه های سنی است. می توانید آرام آرام ذائقه کودکان خود را از محصولات زیان رسان کارخانه ای و صنعتی به میان وعده های سالم و مقوی تغییر دهید.

چگونه می توان میوه خشک حبه ای تهیه کرد؟

میوه خشک حبه ای را می توان هم به صورت بازاری و هم به صورت خانگی تهیه کرد. در روش های بازاری از آنجا که با دستگاههای به روز و پیشرفته برای خشک کردن میوه ها استفاده می شود، سرعت کار بالاست. لذا میوه ها در کمترین شکل ممکن دچار آلودگی های محیطی می شوند. بسته بندی آن نیز به گونه ای است که نگهداری از آن را در خانه بسیار راحت کرده است. اما اگر می توانید خودتان این اسنک ها و میان وعده های خوشمزه را تهیه کنید، پس معطل نکنید. با کمی وقت، صبر و  حوصله و خواندن دقیق این می توانید کودکان خود را هیجان زده و شگفت زده نمایید.

میوه خشک حبه ای کار سخت و پیچیده ای نیست. برای تهیه این میان وعده های شیرین و سالم کافی است مرحله به مرحله جلو بروید. اول بررسی کنید از چه طعم میوه ای بیشتر خوشتان می آید. میوه ها را بر اساس طعمی که دوست دارید، طبقه بندی کنید. طعم های مختلفی وجود دارد شیرین، ترش، ملس . خوب است کار را با میوه هایی شروع کنید که بیشتر در دسترس دارید. بیشتر باغداران از آنجا که مواد اولیه کارشان به وفور در اختیار دارند، به صورت جانبی به این کار روی آورده اند. در  هر صورت قبل از هر کاری باید با دقت آنها را بشویید و روی پارچه هایی که جاذب رطوبت هستند، قرار دهید تا به اندازه کافی رطوبت و خیسی آنها گرفته شود. در این بین میوه های لک دار و آفت زده را از هم جدا می کنیم.

یک نکته مهم در خشک کردن میوه ها

برای داشتن میوه خشک حبه ای ، میوه ها را روی تخته به اندازه های دلخواه برش می زنیم. فرقی نمی کند مثلا سیب را با پوست حبه کنید یا بدون پوست مهم اندازه های یکسان آن است. اگر سینی ها و توری های فلزی در اختیار دارید، نتیجه کار شما سریع تر و بهتر از کار در خواهد آمد. چون در مراحل بعدی چیزی که میوه های حبه شده شما بدان نیاز دارد، تبادل جریان هوا است. میوه های حبه شده باید به قدر کافی در مجاورت هوا قرار بگیرند. هم روی آن ها و هم بخش زیرین میوه باید کاملا با هوا مجاورت داشته باشد. این عمل باعث می شود تا میوه های شما سریع تر و سالم تر خشک بشوند. بهتر است سینی ها را در فضای بسته خانه و زیر نور قرار بدهید. خیلی مهم است که سینی میوه های شما دور از گرد وخاک و حشرات باشند. این میوه های خرد شده خوشمزه چنانچه در فضای باز قرار بگیرند، گنجشک ها از آنها برای خودشان یک ضیافت باشکوه برگزار خواهند کرد.

یک نکته دیگر درباره میوه خشک حبه ای این که می توانید از پنکه نیز کمک بگیرید. زمان خشک کردن میوه های خرده بیشتر از میوه هایی که به صورت ورق های نازک برش خورده اند. زیرا آب میان بافتی این نوع میوه های حبه شده بیشتر است. معمولا چهار الی شش روز زمان می برد تا میوه های خشک شما آماده شوند.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.