مقدار مصرف گردو برای انسان بالغ چقدر است ؟

مصرف گردو برای انسان بالغ

مقدار مصرف گردو برای انسان بالغ، از موضوعاتی است که بسیار از کارشناسان علم تغذیه سوال می شود. همانطور که می دانید، گردو یک نوع مغز پرخاصیت و مفید است که حاوی ویتامین های متعدد است. فواید گردوی خام به دلیل برخورداری از آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب ضروری این دانه را در سبد غذایی افراد گنجانده است.

اما این سوال نیز پیش می آید؛ میزان مصرف گردو چقدر است؟ آیا خوردن این آجیل به صورت هر روزه ممکن است به بدن آسیب برساند. اگر به خواندن این موضوعات علاقمند هستید، لطفا تا انتهای این نوشتار با ما بمانید.

مقدار مصرف گردو و فواید بی شمار این دانه را بشناسید!

مقدار مصرف گردو مطمئنا دارای یک سری ضوابط است که علم تغذیه نیز بر روی آن صحه گذاشته است. مصرف روزانه مغز گردو چنانچه پیرو قواعد و ضوابط خود باشد، می تواند به مغز، قلب و عروق و بسیاری از اندام های داخلی بدن کمک کند. اگر مقالات پیشین ما را خوانده باشید، با فواید بی شمار این دانه ارزشمند غذایی آشنا شده اید.

همانطور که می دانید، گردو دربردارنده آهن، سلنیوم ، ویتامین ایی، و دیگر ویتامین های خانواده بی می باشد. گردو علاوه بر این موارد، از اسیدهای چرب امگا سه نیز برخوردار است. در حقیقت فقط سه یا چهار گردو را اگر در روز تناول کنید، نیاز روزانه شما را به امگا سه تامین می کند.

مقدار مصرف گردو به صورت روزانه

در ادامه نظر شما را به موضوع مهم و سوال اصلی این مقاله جلب می کنیم؛ میزان مصرف گردو به صورت روزانه چقدر است؟ از نظر علم تغذیه، یک گردو می تواند قسمتی از نیاز بدن انسان بالغ را از نقطه نظر چربی، پروتئین، پتاسیم، منیزیم، فسفر و ویتامین های بی را تامین کند. این ماده ارزشمند غذایی می تواند حتی یک میان وعده کامل به شمار برود.

بسیاری از متخصصان علم تغذیه بر این باورند که خوردن تنها هفت گردو در روز، می تواند تمامی ویژگی های مثبت و ویتامین های آن به بدن برساند. از همین رو، برای بهره مند شدن از مزیت های فراوان گردو، نیازی به هزینه زیاد در این زمینه ندارد. ناگفته نماند، بهترین شیوه مصرف گردو، خام خوردن آن است. گردو اگر برشته شود ممکن است برخی از خواص بی شمار خود را از دست بدهد. این مساله را در نظر داشته باشید، گردو می تواند تولید حرارت کرده و چنانچه در مصرف آن زیاده روی شود، ممکن است معکوس عمل کند.

گذشته از دانستن مقدار مصرف گردو برای افراد بالغ خوب است به برخی از نکات مفید آن نیز اطلاعاتی داشته باشید. مثلا متخصصین علم تغذیه سفارش می کنند، گردو را قبل از خوردن یک شب در آب بخیسانیم. این روش باعث می شود تا فواید گردو بیشتر شود. برخی نیز پوسته نازک روی مغز را بر می دارند اما کارشناسان علوم تغذیه می گویند، این پوسته نازک هر چند که گردو را کمی تلخ می کند اما سرشار از آنتی اکسیدان است . لذا حذف آن کار خوبی نیست.

توجه به عوارض جانبی گردو

مقدار مصرف گردو، باعث می شود تا افراد بسیار حساب شده این دانه مغذی را تناول کنند. لذا با این که گردو حاوی بسیاری از خواص بی شمار و پرفایده است، اما در صورت پرخوری می تواند حساسیت هایی برای فرد بوجود آورد. حتی برخی از افراد نسبت به این ماده غذایی آلرژی دارند. قبل از خوردن این آجیل مطمئن شوید که نسبت به این دانه خوشمزه آلرژی  و حساسیت نداشته باشید.

چگونگی انتخاب گردو

مقدار مصرف گردو برای انسان بالغ به صورت صحیح باعث می شود تا افراد هنگام مصرف آن دقت بیشتری داشته باشند. همین دقت نیز در هنگام خرید لازم است. بدین معنی وقتی که گردو را با پوست کامل آن خریداری می نمایید، توجه داشته باشید، گردوهایی انتخاب کنید که وزن خوبی داشته باشند. پوست گردو نباید ترک خورده باشد .

فاقد لک و هر گونه کپک بود و پوست آن به قدر کافی نازک نیز باشد. توجه داشته باشید، گردو چون دارای چربی های غیر اشباع می باشد، می تواند زود فاسد شود. اگر گردو را بدون پوست خریداری می کنید، لازم است مغز آن را در یک ظرف بدون هوا نگهداری کرده و آن را در فریزر قرار دهید. در نهایت شما می توانید از این مغزهای سالم و مقوی به اندازه ای که بدن به آن نیاز دارد، مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.