مضرات گردوی چینی

مضرات گردوی چینی

گردو و آجیل های چینی وارداتش به کشور از طریق مبادی قاچاق به حدی زیاد شده که بازار آجیل کشور را در دست گرفته است، این واردات به قدری شدید است که در شهرستان مشهور تولید کننده گردو همچون تویسرکان نیز این گردو ها یافت می شود و تولیدکنندگان کشور را معترض کرده است.

مضرات گردوی چینی که به ایران وارد می شود به علت کهنه ای و ماندگی بیش از حد، زیاد می باشد که در ادامه آن ها را بیان می کنیم. گردو های چینی به علت اینکه زیبایی ظاهری پیدا کرده و درشت شوند تغییرات ژنتیکی زیادی در آن ها اعمال می شود که فواید اصلی گردو را به مخاطره می اندازد و تاثیرات مفید آن را از بین می برد.

کشور چین به علت هزینه های پایینی که در تولید داشتند محصولاتی در حد اسباب بازی کودکان یا لوازم الکترونیکی را در سطح ایران قبضه کرده بود و بازارهای کشور را به خود اختصاص داده بود اگرچه بسیاری از این محصولات تنها یکبار مصرف بودند.

اما پس از نیازسنجی های بازار ایران، وارد صنعت آجیل کشور نیز شدند و محصولات بی کیفیت خود را روانه بازار گردو و آجیل ایران کردند و به دلیل عدم شناخت مردم از مضرات گردوی چینی، به علت ظاهر غلط انداز، فروش خوبی هم داشته اند.

 

 

گردوهای چینی چه مضراتی دارند؟

به دلیل اینکه جدیداً برخی از فروشندگان بازار گردو، گردوهای چینی را در انبارهای غیر بهداشتی و کنترل نشده نگهداری می کنند تا آن ها را بدور از تعزیرات روانه بازار کرده و به فروش برسانند، بنابرین مضرات گردوی چینی به یکی از نگرانی های این صنف بدل شده است.

گردو های چینی که در این شرایط نگه داری می شوند برای ماندگاری بالا از مواد نگه دارنده مضر استفاده می شود که باعث شکستن پیوندهای دوگانه در مولکول های چربی شده و فواید اصلی گردو را از بین برده و خوردن این گردو ها علاوه بر این که سودی برای بدن ندارد ، مضر نیز خواهد بود و می تواند موجب تحریک پوست شما در معده و روده شده و به صورت مقطعی باعث استفراغ و حالت تهوع در شما شود. همچنین تاثیرات طولانی مدت بدتر خواهد بود، زیرا روغن زده شده در گردو چینی، ترکیبات بالقوه سمی است که باعث التهاب می شود و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

 

مضرات گردوی چینی


مطالب مرتبط :

تفاوت خواص گردوی ایرانی و خارجی | خرید گردوی تویسرکان | خرید بادام تویسرکان

 

مضرات گوارشی گردوی چینی

گردوی چینی به علت کهنه بودن برخی از قارچ های کپکی و سمی به نام «مایکوتوکسین» ترشح کرده که برای دستگاه گوارش مضر است، با این که خوردن گردو کپک زده در بیشتر اوقات ضرر چندانی ندارد، به گفته پزشکان برای حفظ سلامت دستگاه گوارش بهتر است از چنین گردو هایی استفاده نکنیم، زیرا ممکن است مشکلاتی نظیر : دیر هضمی، کاهش ترشح اسید معده، نفخ شدید و عفونت قارچی را به همراه داشته باشد.

 

 

ضرر گردو چینی برای ریه

کپک ها معمولاً در هوا هاگ های خود را آزاد می کنند که برای دستگاه تنفسی انسان ضرر دارد و ممکن است مشکلاتی همچون : تنگی نفس، ورم حنجره و حمله آسم را ایجاد نماید. که در افرادی که آلرژی یا حساسیت دارند بیشتر نمایان خواهد شد.

 

 

ضرر برای سیتم ایمنی بدن

برخی از باکتری های مضر با خوردن گردوی کهنه چینی وارد معده شده و تولید مثل می کنند و باعث می شوند سیستم ایمنی بدن مختل شده و مشکلات زیادی را برای بدن ایجاد می کند.

این مضراتی که در بالا اشاره کردیم گوشه ای از مضرات گردوی چینی می باشد که فقط به علت کهنه بودن برای بدن ایجاد می شود و با توجه به اصلاحات ژنتیکی که چینی ها برای افزایش وزن گردو ها انجام می دهند، نه تنها باعث از بین رفتن مزایای مفید گردو می شود بلکه مشکل های زیادی را به علت دستکاری ژنتیکی برای بدن بوجود می آورد.

ضرر های گردو چینی به اینجا ختم نمی شود، به علت ارزان بودن این نوع گردو ها، قاچاقچی ها برای سود خود سالانه مقدار زیادی گردوی بی کیفیت چینی را وارد کشور کرده و کشاورزان ایرانی را که قطب تولید گردوی با کیفیت هستند، در فشار قرار داده است و زندگی آن ها را دچار مشکلات مالی کرده است. پس با خرید گردو چینی علاوه بر اینکه به بدنتان ضرر می رسانید تولید گردو ایران را که از کیفیت بالایی در جهان برخوردار است دچار مشکل می کنید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.