لاغری سریع با گردو، با گردو وزن خود را کاهش دهید

لاغری سریع با گردو

 

لاغری سریع با گردو

تا به حال چیزی مانند لاغری سریع با گردو به گوش تان خورده است؟

آیا گردو علاوه بر خواصی که دارد، موجب لاغری و تناسب اندام هم می شود؟

چند نوع مغزه جات دیگر وجود دارد که بتواند در رژیم غذایی ما جا بگیرد و به رسیدن ما به وزنی ایده آل کمک کند؟

آیا گردوهای چینی هم مانند گردوی اصیل ایرانی خواص مفیدی دارند و باعث لاغری می شوند؟

می دانیم که این سوال ها و چندین سوال دیگر در ذهن شما به وجود آمده است. بنابراین در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات تان را بگیرید.

اغلب افراد به سلامت خود و تناسب اندام شان اهمیت زیادی می دهند و دوست دارند که به قول معروف، همیشه روی فرم باشند. این افراد همیشه به دنبال رژیم های لاغری و برنامه های غذایی هستند که آن ها را به هدف شان (که همان تناسب اندام است) نزدیک تر کند و زیبایی و سلامت را برای آن ها به ارمغان بیاورد.

 

پاسخ سوال اول:

تا به حال چیزی مانند لاغری سریع با گردو به گوش تان خورده است؟

گردو جزو مغزه جاتی است که می تواند به عنوان عاملی خوراکی در رژیم های غذایی و کاهش وزن استفاده شود و همچنان هم بنیه و قدرت بدنی شما را در دوران رژیم حفظ کند. شاید از خود بپرسید که مگر گردو دارای کلسترول و چربی نیست؟ چگونه این کار را انجام می دهد؟

ابتدا باید به شما یادآور شویم که کلسترول گردو مفید است و جزو کلسترول های مضر نیست. از آن گذشته گردو به دلیل داشتن اسیدهای چربی امگا3، پروتئین، آنتی اکسیدان ها، منیزیم، مس و ویتامین D و A در کاهش وزن شما موثر می باشد.

همچنین کلسترولی که گردو دارد برای سلامتی بدن مفید و لازم است. که سبب کاهش التهاب، کنترل دیابت و جلوگیری از بیماری های قلبی می شود.

اگرچه میزان کالری گردو بالاست، اما خوب است بدانید که مصرف مقدار مناسبی از گردو به صورت روزانه، باعث افزایش سوخت و ساز بدن و متابولیسم آن می شود. بر طبق مطالعاتی که انجام شده است، انرژی جذب شده از آجیل ها نسبت به مواد مغذی آن کمتر است.

پاسخ به سوال دوم:

آیا گردو علاوه بر خواصی که دارد، موجب لاغری و تناسب اندام هم می شود؟

همانطور که گفتیم خوردن آجیل و مخصوصا گردو، می تواند باعث کاهش وزن و لاغری سریع شود. نتایج چندین مطالعه بزرگ نشان می دهد که مصرف مکرر آجیل با کاهش وزن بدن ارتباط مستقیم دارد.

به عنوان مثال، آزمایشی برای کنترل وزن روی 65 فرد که دارای اضافه وزن بودند انجام گرفت. در این آزمایش دو نوع رژیم غذایی وجود داشت:

  • رژیم غذایی کم کالری به همراه گردو و بادام
  • رژیم غذایی کم کالری به همراه مقادیری از کربوهیدرات

این افراد مقادیر مساوی از کالری، پروتئین، کلسترول و چربی اشباع مصرف کردند. در پایان دوره 24 هفته ای، افرادی که در رژیم غذایی شان گردو و بادام قرار داشت، 62٪ کاهش وزن ، 50٪ کاهش سایز بیشتر در دور کمر و 56٪ کاهش بیشتر در توده های چربی داشتند.

در مطالعات دیگر نیز ثابت شد که، رژیم های غذایی حاوی آجیل منجر به کاهش وزن بیشتر نسبت به رژیم های مشابه اما بدون آجیل شدند.

خلاصه اینکه مصرف منظم آجیل به عنوان بخشی از رژیم غذایی، می تواند باعث کاهش وزن و بهبود وضعیت کلسترول مفید بدن شما شود.

آجیل ها می توانند به کاهش اشتهای شما و افزایش احساس سیری کمک بسیاری کنند. اضافه کردن آجیل به رژیم غذایی با کاهش گرسنگی و احساس کامل سیری برای مدت طولانی مرتبط است.

به عنوان مثال، در تحقیقات انجام شده نشان داده شده است که مصرف گردو و بادام باعث کاهش گرسنگی و میل به غذا می‌شود.

تصور می شود که اثرات مهار کننده اشتها توسط آن ها، به دلیل افزایش تولید هورمون های پپتید YY (PYY) و یا کولسیستوکینین (CCK) است که هر دو به تنظیم اشتها کمک می کنند.

نظریه دیگر این است که پروتئین بالا و چربی اشباع نشده بالا ممکن است مسئول این اثر باشد.

بنابراین خوردن آجیل به عنوان میان وعده باعث افزایش احساس سیری می شود که همین موضوع میل شما را برای خوردن غذاهای دیگر کمتر می کند.

در حقیقت، مطالعات نشان داده اند كه پس از خوردن آجیل، میزان چربی از بین رفته از طریق مدفوع، از 5٪ به بیش از 20٪ افزایش یافته است که نشان می دهد که بخش زیادی از چربی موجود در آجیل حتی توسط بدن شما جذب نمی‌شود.

 

پاسخ سوال سوم:

چند نوع مغزه جات دیگر وجود دارد که بتواند در رژیم غذایی ما جا بگیرد و به رسیدن ما به وزنی ایده آل کمک کند؟

به طور کلی، بخش زیادی از چربی های موجود در آجیل جذب نمی شوند و به همراه مدفوع از بدن شما خارج می شوند. بنابراین احتمال کاهش چربی بعد از مصرف آجیل کامل بیشتر است.

آجیل ها باعث افزایش چربی و سوزاندن کالری می شوند:

برخی شواهد نشان می دهد که مصرف آجیل ممکن است باعث افزایش تعداد کالری های سوزانده شده در حالت استراحت شود.

در آزمایشی که برای کنترل چربی ناشی از مصرف گردو انجام شد، نتایج نشان داد که شرکت کنندگان پس از مصرف وعده غذایی حاوی گردو، 28 درصد بیشتر مصرف وعده غذایی حاوی چربیِ خوراکی های لبنی، کالری سوزاندند.

مطالعه دیگری نشان داد که مکمل روغن بادام زمینی به مدت هشت هفته منجر به افزایش 5 درصدی کالری سوزی شد.

علاوه بر این، برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف آجیل مخلوط در بین افراد دارای اضافه وزن و چاقی، می تواند چربی سوزی را افزایش دهد.

دستورالعمل های بهداشت عمومی توصیه می کند که در بیشتر روزهای هفته یک وعده (28 گرم) آجیل میل کنید.

آجیل هایی که مانند گردو می توانند باعث لاغری سریع شوند، عبارتند از:

  • بادام
  • پسته
  • بادام زمینی
  • بادام هندی
  • فندق
  • آجیل برزیلی و …

 

پاسخ سوال چهارم:

آیا گردوهای چینی هم مانند گردوی اصیل ایرانی خواص مفیدی دارند و باعث لاغری می شوند؟

خیر. گردوهای چینی مغزی بسیار بی کیفیت دارند و اصلا قابل مقایسه با مغز گردوهای ایرانی نیستند. مغز گردوهای چینی رنگی تیره دارند و طعمی تلخ و بد مزه دارند. برعکس گردوی تویسرکان که رنگی روشن و مغزهایی درست و شیرین دارند.

برای خرید گردوی تویسرکان سری به بخش فروشگاهی سایت خوشبار بزنید و از محصولات ما دیدن کنید.

امیدواریم که مقاله لاغری سریع با گردو مورد توجه شما خواننده عزیز قرار گرفته باشد.

مطالب مرتبط :

آیا گردو چربی سوز است؟

کلسترول گردو مفید است یا مضر؟

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.