عوارض جانبی گردو

عوارض جانبی گردو

عوارض جانبی خوردن گردو زیاد در روز

گردو هم مانند تمام مواد غذایی اگر زیاد استفاده شود ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. در ادامه عوارض جانبی گردو ، این ماده مقوی را بیان می کنم و مقدار مناسب گردو را در روز برای تمام افراد توضیح می دهیم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

گردو یکی از غنی ترین منابع آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی ضروری است. با این حال ، هر چیز خوبی اگر زیاد استفاده شود می تواند اثرات مضری بر سیستم بدن انسان بگذارد.

درست مانند هر غذایی ، گردو نیز ممکن است عوارض جانبی خاصی ایجاد کند. در این مقاله در این مورد بحث و گفت و گو می کنیم.

عوارض جانبی گردو چیست؟

5 عوارض جانبی گردو در اثر مصرف زیاد کشف شده است که عبارتند از :

  • مشکلات گوارشی

فیبر موجود در آجیل در صورت مصرف بیش از حد ممکن است باعث مشکلات گوارشی شود. اگرچه گردو (و به طور کلی آجیل) ممکن است به رفع مشکلات گوارشی کمک کند ، اما گاهی اوقات ممکن است باعث تشدید این نوع مشکلات شود. از این رو ، در صورت بروز هرگونه مشکل گوارشی ، لطفاً قبل از مصرف بیش از حد گردو با پزشک خود مشورت کنید.

از دیگر عوارض جانبی گردو می توان به نفخ ، درد معده و اسهال اشاره کرد.

  • آلرژی

آلرژی به آجیل رایج است. علائم این بیماری شامل حالت تهوع ، تنگی نفس ، مشکل در بلع ، خارش دهان ، گلو یا چشم ها و سرخی بینی می باشد و خطرناکترین نوع واکنش آلرژیک آنافیلاکسی است که تنفس را مختل می کند و به بدن شوک وارد می کند ممکن است آلرژی اولیه یا ثانویه را با گردو تجربه کنید. آلرژی اولیه شامل مستقیم مصرف گردو یا محصولات آنها است که می تواند منجر به آنافیلاکسی شود. آلرژی ثانویه شامل گرده درخت گردو است که علائم آن شامل خارش یا تورم لب می باشد.

اگر چه حساسیت به گردو لزوماً به این معنی نیست که شما به سایر آجیل ها هم حساسیت داشته باشید. اما لازم است قبل از مصرف گردو یا هر نوع آجیل دیگر با پزشک خود مشورت کنید.

  • افزایش وزن

همانطور که در مقاله مزایای خوردن گردو گفتیم گردو (و به طور کلی آجیل) منابع عالی فیبر هستند و می توانند به کاهش وزن کمک کنند. اما کالری بالایی هم دارند. پس زیاد مصرف کردن آن ها باعث افزایش وزن خواهد شد.

هفت عدد گردو حدود 183 کالری دارد. خوردن بیش از حد آنها مطمئناً به معنای کالری بیشتر و در نهایت منجر به افزایش وزن می شود.

مطالعات نشان می دهد که یک رژیم غذایی همراه با گردو می تواند به دریافت کالری بیشتر منجر شود ، که می تواند به افزایش وزن بیانجامد.

اگرچه گردو منبع غنی از پروتئین هستند ، اما نباید منابع پروتئینی بهتر (مانند گوشت یا تخم مرغ) را با گردو جایگزین کنید. زیرا اسید های آمینه گوشت و تخم مرغ در پروتئین گردو وجود ندارد.

  • خفگی کودکان

تقریباً تمام آجیل ها (و بیشتر غذاهای خشک) خطر خفگی در کودکان را به همراه دارند. خوردن این غذاها برای بچه ها دشوار است زیرا توانایی جویدن کامل را ندارند. که ممکن است به علت خوب نجویدن گردو تکه های درشت آن در راه هوایی گلو بچه گیر کند و موجب تنگی نفس و خفگی کودک شود

از آنجایی که گردوها نسبتاً بزرگتر از سایر آجیل ها هستند ، ممکن است خطر بالاتری را به همراه داشته باشند. اگر فرزند شما زیر 7 سال است ، از دادن آجیل درشت به آنها خودداری کنید زیرا در معرض خطر خفگی قرار دارند.

  • تشدید زخم معده

یکی از عوارض جانبی گردو این است که آجیل ها ، از جمله گردو ، فیبر زیادی دارند ،که باعث افزایش اسید معده شده و می تواند زخم معده را تشدید کند. با این حال ، برای اثبات این واقعیت ، تحقیقات بیشتری لازم است.

مانند همه آجیل های دیگر ، گردو نیز سالم است. تحقیقات گسترده ای از خاصیت ضد سرطان ، ضد التهابی ، قلبی و محافظت کننده عصبی آنها به اثبات رسیده که در مقاله مزایای خوردن گردو توضیح دادیم.

نکته پایانی

گردو به خودی خود عوارضی ندارد اما در برخی افراد ممکن است مشکل آفرین باشد. مهم ترین چیزی که باید هنگام استفاده از آن توجه داشت نداشتن آلرژی به آجیل ها می باشد ، زیرا اگر آلرژی شدید به گردو داشته باشید می تواند بسیار کشنده باشد. نکته دیگر هم ندادن گردو درشت به کودکان است زیرا کودکان زیر 7 سال توانایی جویدن این مغز سخت را ندارند و باعث بلعیدن دانه های درشت گردو می شود که ممکن است در راه هوایی گلو آن ها گیر کرده و با عث خفگی آن ها شود.


مطالب مرتبط :

خرید گردو | مضرات گردوی چینی

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.