روغن گردو و کاربرد آن

روغن گردو و کاربرد آن

همه ما تا قسمتی به فواید بی نظیر گردو واقف هستیم. و سعی می کنیم که روزانه به بهانه های مختلف همچون اضافه گردنش به غذا به شکل آسیاب شده و در قالب چاشنی، اضافه کردن به آجیل، همراه با صبحانه و….. از آن بهره مند گردیم.کودکان و نوجوانان نیر به دلیل فعالیت های بالای مغز بیش از ما نیازمند استفاده از گردو هستند. اما در بیشتر مواقع نسبت به خوردن آن امتناع به خرج می دهند. از طرف دیگر برای خیلی از ماها پیش آمده است که به دلیل خوردن گردو دچار آفت یا هر نوع رنجش دهانی دیگر شویم.از همین رو گردو را به طور کامل از برنامه غذاییمان حذف می کنیم. با اینکار یک ماده خوراکی مهم با فواید بی نظیر را از بدنمان گرفته ایم.اینجاست که مبحث روغن گردو به عنوان یک راهکار بینظیر پیشنهاد می گردد.

بهترین مغز گردو فسنجانی گردویی هست که روغن زیادی داشته باشد. برای خرید مغز گردو فسنجانی درجه یک با ما در ارتباط باشید.

روغن گردو

گردو های مغز شده به واسطه دستگاه پرس مخصوص تحت فشار قرار خواهند گرفت تا روغن آن ها استخراج شود.این روغن قهوه ای طلائی رنگ دارای بوی مطبوع و طعم شیرین و خوشایندی است. البته این طعم تا زمانی حفظ می گردد که در معرض حرارت قرار نگیرد و در دمای اتاق در قالب یک چاشنی، به غذا، سالاد برخی از خوراکی های صبحانه همچون پنیر اضافه می گردند‌. زیرا در صورت استفاده به همراه غذا به هنگام پخت؛ دچار تلخی و تندی خواهد شد. اما موارد استفاده از این روغن فقط به زمان سرو غذا منحصر نخواهد شد. در ادامه به کاربرد و قابلیت های متعدد گردو خواهیم پرداخت.

روغن گردو

انواع روغن گردو

روغن های گردو موجود در بازار را نمیتوانیم به شکل کامل از یکدیگر مجزا نماییم. زیرا فقط به دلیل تفاوت در  نحوه روغن گیری بایکدیگر در دسته بندی های جدا از هم قرار می گیرند :

 • ارزان ترین نوع روغن گردو موجود در بازار ترکیبی از روغن گردو و روغن نوعی گیاه است که از لحاظ خاصیت تا حدودی شبیه به ویژگی های روغن گردو می باشد.
 • نوع دوم که از لحاظ میزان هزینه در قسمت میانی قرار دارد. نوع تصفیه شده روغن است. در این روند گردوها یا مخلوطی از مواد روغن گیری پرس می گردد. و حلالی که بیشترین میزان روغن استخراج نماید اشباع و سپس برای جداسازی حلال در معرض حرارت قرار می گیرد.
 • اما نوع سوم که با کیفیت ترین نوع روغن گردو با قیمت بیشتری نسبت به دو نوع اول. سرد پرس می گردد بدون حتی یک درصد مواد ترکیبی دیگر.

می توانید این روغن ها را از خشکبار فروشی های مورد اطمینان به راحتی خریداری نمایید.

آیا از روغن گردو باید در شرایط خاصی نگهداری شود؟

از نگهداری روغن در جاهای گرم مثل نزدیک اجاق گاز یا معرض مستقیم نور خورشید جریان هوای سرد به شدت خودداری نمایید. قرار دادن آن در یک قسمت خشک و خنک می تواند بهترین نحوه نگهداری محسوب گردد.

ارزش غذایی گردو

حتما در باب کاهش کلسترول بد خون به واسطه گردو بسیار شنیده اید. باید بگوییم که روغن گردو تشکیل شده از ۳ نوع چربی است :

 • چربی های اشباع شده
 • اسیدهای چرب اشباع نشده
 • اسیدهای چرب اشباع نشده چند گانه که بیشترین درصد در میان چربی ها را به خود اختصاص داده است. این درصد سبب تامین اسید چرب امگا ۳ و ۶ می گردد و سبب کاهش سطح کلسترول بد خون می شود. این ارزش غذایی مختص روغن گردو خواهد بود و در هیچ ماده غذایی دیگری یافت نمی گردد.

خواص روغن گردو

 • کاهش ریزش مو : کافیست از  به صورت موضعی روی موهایتان بزنید و منتظر بمانید تا یک تایم ۱۵ تا ۳۰ دقیقه ای بگذرد و بعد با شامپو ملایم بشویید. فقط با چند بار تکرار این پروسه شاهد تاثیر معجزه آسای آن خواهید بود‌.
 • سلامت استخوان ها: این روغن سرشار از ویتامین k است. این نوع ویتامین تاثیر فوق العاده در استحکام و سلامت استخوان ها خواهد داشت.
 • خداحافظی با عفونت های قارچی و پسوریازیس: روغن گردو می تواند در قالب یک محلول بسیار قدرتمند به جهت ترمیم و درمان عفونت های قارچی و زخم های پوستی به بهترین شکل عمل نماید.

خواص معجزه آسای روغن گردو به اینجا ختم نمیگردد، موارد بسیار دیگری هستند که بدون چون و چرا و بر اساس تاثیراتی که از خود به جای گذاشته است بهترین تاثیرات را بر جای بگذارند که عبارتند از:

 • حفظ سلامت پوست
 • کاهش فشار خون
 • کاهش سطح کلسترول
 • کنترل قند خون
 • پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی
دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.