روش نگهداری مغز گردو به صورت تازه

روش نگهداری مغز گردو -وب سایت خوشبار

روش نگهداری مغز گردو

گردو به دلیل خواص بی نظیرش در لیست میوه های خشک بسیار محبوب است.  حتما در بسیاری از محصولات مانند لبنیات، کیک، شیرینی، نان، شکلات، شیرینی و غیره آجیل دیده اید.  بسیاری از مردم تمایل به مصرف آجیل تازه دارند، اگرچه بهترین راه برای به دست آوردن خواص منحصر به فرد آنها مصرف تازه آنهاست.

متأسفانه در شرایط طبیعی، مغز گردو ممتاز به سرعت پوسیده می شود و نمی توان از آن به خوبی مراقبت کرد.  بسیاری از مردم تمایل دارند آجیل را برای مدت طولانی نگهداری کنند.  سوالی که ممکن است از خود بپرسید این است که روش نگهداری مغز گردو از راهی امکان پذیر است؟  برای دریافت پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

روش نگهداری مغز گردو -وب سایت خوشبار

روش نگهداری مغز گردو با پوست

فصل پاییز زمان برداشت آجیل است.  همانطور که می دانید آجیل از درخت سبز پوست جمع آوری می شود و پس از برداشت ابتدا باید پوست سبز را جدا کنید.  در زیر لایه سبز پوسته ای چوب مانند وجود دارد که از مهره محافظت می کند.  بهتر است آجیل ها را در همان پوسته چوبی نگه دارید.

برای این کار، پس از برداشتن پوسته سبز، باید مهره را چند روز در فضای باز و زیر نور آفتاب قرار دهید.  در گذشته روستاییان از سقف های خود برای این کار استفاده می کردند.  پس از اطمینان از خشک شدن آجیل، آنها را بردارید و در کیسه ای در جای خشک نگهداری کنید.  مراقب باشید، نگهداری آجیل در مکان مرطوب عمر آنها را کوتاه می کند.  اگر پوست گردو سالم و شکسته نشده باشد، می توان آن را به مدت یک سال یا بیشتر در پوسته چوبی نگهداری کرد.

  روش نگهداری مغز گردو با پوست-وب سایت خوشبار

روش نگهداری مغز گردو بدون پوست

پس از خرید یک آجیل، بسیاری از مردم آن را پوسته می کنند و تمایل به حفظ دانه دارند.  برای این کار پس از خرد کردن آجیل، آنها را در یک کیسه پلاستیکی دربسته قرار دهید و در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.  برای تازه ماندن دانه گردو در هنگام مصرف باید مراقب رعایت نکات بهداشتی باشید.

همانطور که می دانید آجیل منبع غنی از انواع چربی ها است که با حرارت اکسید می شوند و در نهایت ظاهر، طعم و بوی آجیل را تغییر می دهند.  بنابراین هنگام خرید گردو مطمئن شوید که گردو بوی نامطبوعی ندارد و در صورت امکان مقداری از آنها را تست کنید تا از سلامت گردو مطمئن شوید.  گردو بسیار ریز و لطیف است و اگر به درستی نگهداری نشود پس از مدت کوتاهی کهنه می شود و قهوه ای تیره می شود.  مغز گردو کهنه طعم تند و تلخی دارد و خوردن آن باعث مسمومیت می شود.  بنابراین توصیه می کنیم از مصرف این نوع میوه خشک خودداری کنید.

 

نکات مهم در نگهداری مغز گردو

تا اینجا روش نگهداری مغز گردو را یاد گرفته ایم.  اکنون زمان آن رسیده است که بدانید چگونه مغز گردو را برای تازه نگه داشتن آن نگهداری کنید؟  حتما تا به حال فروشنده های زیادی را دیده اید که در بازار یا خیابان، آجیل یا گردو می فروشند.

اولاً به دلیل انتشار ویروس جدید و رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط این افراد، هرگز از آنها خرید نکنید.  در درجه دوم به دلیل رعایت نکردن اصول حفاظت از گردو یا مغز گردو ممکن است گردوی بیمار و فاسد را بفروشند.  این افراد آجیل را در ظروف شیشه ای پر از مخلوط آب و نمک ذخیره می کنند.  اگرچه نگهداری بذر گردو به این روش کاملا غیر اصولی و غیربهداشتی است.  در بسیاری از فروشگاه ها گردو به صورت مغزدار یا با پوست عرضه می شود که بهتر است گردو را با پوست بخرید و خودتان در خانه پوست آن را جدا کنید.

جداسازی مغز از پوسته بدون رعایت بهداشت باعث انتقال بسیاری از بیماری ها می شود که از جمله آنها می توان به عفونت دستگاه گوارش اشاره کرد.  مواد مغذی موجود در مهره ظرف چند ساعت پس از جدا شدن از پوسته شروع به تجزیه شدن می کنند و این روند تجزیه تا زمانی که گردو کاملاً پوسیده شود ادامه خواهد داشت.  بنابراین بهتر است پس از جدا کردن پوسته چوبی از مغز آن را در ظرف دربسته و به دور از رطوبت و گرما (در جای خشک و خنک) نگهداری کنید.

 

   نکات مهم در نگهداری مغز گردو -وب سایت خوشبار

 گردوی کهنه

بسیاری از تولیدکنندگان یا عرضه کنندگان آجیل از مواد نگهدارنده برای ماندگاری بیشتر آجیل استفاده می کنند.  این مواد باعث ایجاد تغییراتی در ترکیب دانه های گردو می شود که در نهایت منجر به فساد آنها و پس از مصرف باعث مسمومیت غذایی می شود.

اگر متوجه اثرات کپک زدن روی مغز گردو شدید، بهتر است هر چه زودتر آنها را بیرون بیندازید.  صرف نظر از اینکه مغزهای کپک زده مانع از مصرف آن ها می شوند، هاگ هایی که از طریق این کپک ها وارد هوا می شوند با ورود به ریه ها می توانند باعث بیماری های عفونی یا آسم و آلرژی های خطرناک شوند.

خوردن آجیل کهنه باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن می شود که در نهایت باعث بروز مشکلات بسیار جدی در بدن می شود.این افراد روش نگهداری مغز گردو را در ظرف شیشه که مخلوط شده از آب و نمک است نگهداری می کنند.  اگرچه نگهداری بذر گردو به این روش کاملا غیر اصولی و غیربهداشتی است.  در بسیاری از فروشگاه ها گردو به صورت مغزدار یا با پوست عرضه می شود که بهتر است گردو را با پوست بخرید و خودتان در خانه پوست آن را جدا کنید.

سخن نهایی

در میان میوه‌های خشک، گردو به دلیل کاربردهای متعدد و خواص فوق‌العاده‌اش بسیار مورد توجه است و تقاضای آن نسبت به سایر خشکبارها بیشتر است.

تفاوت دیگری که آجیل نسبت به سایر آجیل ها دارد این است که معمولاً آجیل به مقدار زیاد خریداری می شود در حالی که سایر آجیل ها به این شکل خریداری نمی شوند.

 

مغز گردو فسنجانی

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.