رابطه گردو در درمان یبوست

گردو و درمان یبوست

گردو در درمان یبوست نقش پررنگی دارد. همانطور که اطلاع دارید، یکی از بیماری هایی که ممکن است افراد بسیاری را راهی مراکز درمانی و مطب های شلوغ پزشکان کند، یبوست است. از نگاه پزشکی، یبوست به مفهوم دفع دشوار، ناقص یا حتی عدم عدم مدفوع گفته می شود. با بروز چنین حالتی بیراه نیست اگر بگوییم، زندگی فرد با مشکلات وخیمی مواجه می شود. هر چه روده بزرگ تحرک کمی داشته باشد یا حرکت در این بخش از بدن کند اتفاق بیفتد، سلول های روده فرصت بیشتری خواهند داشت تا آب میان بافتی غذاها را به خود بکشند و در نتیجه آنچه اتفاق می افتد، نشستن طولانی مدت در سرویس بهداشتی است. این مقاله در نظر دارد با معرفی گردو درجه یک در تامین سلامت روده ها و بهبود کارایی آنها شما را از شر این بیماری خلاص کند.

بررسی نقش گردو در درمان یبوست

گردو در درمان یبوست،  موضوعی است که انسان در طول سالها و از روی تجربه به آن دست پیدا کرده است. اما از نظر علمی این موضوع را بهتر می توان واکاوی کرد. گردو در بردارنده فسفر و ویتامین است که در دسته بندی مغزها جای گرفته است. اما آیا به ویژگی های ممتاز و خارق العاده آن نیز توجه داشته اید؟ همانطور که مادربزرگ های ما گفته اند، گردو طبعی گرم دارد و این گرمی باعث تحرک روده شده و فرصت جذب بیشتر آب توسط روده ها را می گیرد.

گردو در درمان یبوست از آنجا اهمیت دارد که مقدار فسفر موجود در بافت آن حتی با موادی مانند برنج، تخم مرغ و ماهی نیز توان برابری دارد. ناگفته نماند، گردو در تصفیه آلودگی های خون نیز نقش دارد. حتی در مواردی هم نشانه های دل پیچه را کاهش داده و ریه ها را پاکسازی می کند. در مناطقی که گردو کشت می شود و فراوانی گردو به چشم می خورد، راهی بسیاری ابداع شده است تا از گردو و فراورده های آن به طرز متنوعی استفاده کنند. یکی از این موارد، مربای گردوی است.

مربای گردو در درمان یبوست یک معجزه است. زیرا قدرت نرم کنندگی و لین بودن آن به کرات اثبات شده است. از همه مهمتر این مغز خوشمزه پر خاصیت می تواند آپاندیس را تقویت کند. حتی خوردن این آجیل مغذی از ایجاد سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه نیز جلوگیری می کند. خوردن گردو اگر با موز و انجیر همراه شود، برای تقویت دیگر حواس بسیار مفید و ضروری خواهد بود. گردو به لحاظ برخورداری از مس نیز در بهبود کم خونی نیز بسیار نقش دارد و مانع سکته های قلبی و مرگ ها ناگهانی می شود.

نگاهی به ترکیبات شیمیایی در گردو

مغز گردو در درمان یبوست را در این بخش رها می کنیم و به بررسی ترکیبات شیمیایی می پردازیم. این دانه روغنی و پرخاصیت، از نظر شیمیایی دارای این ترکیبات است:

  • اسید آلی،
  • اگزالات آهک،
  • میزان کمی اسانس،
  • ویتامین های گروه ایی، دی، سی، بی ، و ای ،
  • ارسنیک به مقدار بسیار کم،
  • برگ درخت گردو دارای سه درصد اینوژیت ، اسید گالیک، اسید الاژیک، کمی پارافین، تانن و املاح معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم، باریم و بالاخره کاروتن می باشد. همچنین قابل یادآوری است که در عصاره برگ گردو خواصی موجود است که قابلیت باکتری کشی و میکروب کشی دارد.
  • پوست گردو نیز حاوی قند، ترکیباتی مانند امولسیون و اسیدهای آلی مانند اسید مالیک ، سیتریک، فسفات و اگزالات کلسیم می باشد.

چرا گردو در درمان یبوست مفید است؟

دوباره بر می گردیم به موضوع گردو در درمان یبوست. در این زمینه باید گفت، گردو همانطور که می دانید، دارای منابع ارزشمندی از فیبر است. فیبرهای غذایی به ویژه از نوع گیاهی، باعث حجیم شدن مدفوع شده لذا سرعت تخلیه آن را بهبود می دهد. از طرفی بهبود عملکرد روده یکی دیگر از خواص شگفت انگیز گردو است. فیبر گیاهی در گردو، عمل دفع را بدون زحمت و ناراحتی انجام می دهد. کوبیده گردو با انجیر یک ملین بسیار قوی است که بسیاری از افراد را از رنج بیماری یبوست نجات داده است. چنانچه بخواهیم به خواص غیرخوراکی این ماده غذایی ارزشمند بپردازیم، باید به پوست سبز آن نیز توجه کنیم. حتما خوب می دانید، پوست سبز گردو همچنان در صنایع رنگرزی کاربرد دارد. همچنین در صنایع زیبایی نیز پوست گردو کاربرد دارد و از آن برای رفع سفیدی مو استفاده می شود.

خرید مغز گردو ممتاز

خرید مغز گردو فسنجانی

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.