رابطه گردو با کلسترول

گردو با کلسترول

رابطه گردو با کلسترول انکار ناپذیر است. گردو توانایی کاهش سطح کلسترول خون را داراست. بررسی ها در این زمینه نشان داده است که فواید گردو امری ناشناخته و غریبی نیست و نه تنها کلسترول خون را کاهش می دهد بلکه باعث می شود تا خطرهای قلبی و عروقی را به طرز چشمگیری مهار کند.

رابطه گردو با کلسترول و  سلامتی قلب و عروق

رابطه گردو با سلامت قلب و عروق ا اگر بخواهیم بررسی کنیم به این نتایج می رسیم. گردو دربردارنده مقادیر زیادی از ویتامین ها و خواص مفید گوناگون زیرا:

  • اسیدهای چرب امگا3 به ویژه اسید آلفا لینولئیک و فیتو استرولها را شامل می شود. این اسیدها برای قلب مفید است، خورشت فسنجان با مغز گردو فسنجانی تویسرکان می تواند اسیدهای چرب امگا3 را به بدن بدهد
  • اسید چرب امگا سه ، با بالا بردن میزان اچ دی ال و کاهش ال دی ال خون موجب می شود تا سطح گلیسیرید خون پایین آمده و پلاک های آترواسکلروتیکی در سرخرگ ها کمتر تشکیل شوند. فیتو استرول ها نیز سطح کلسترول خون را تنظیم کرده و حتی کاهش می دهد. اما متاسفانه دلایل روشنی برای اثبات این پدیده و مکانیسمی را که به این نتیجه ختم می شود، پیدا نکرده اند. با این همه گردو در نسبت با دیگر آجیل ها دربردارنده مقادیر زیادی اسید چرب امگا سه می باشد. همچنین ویتامین ایی، ویتامین ب ، فیبر و دیگر عناصر مفید و معدنی که در این آجیل وجود دارد، به سلامت قلب و عروق کمک می کند.
  • بررسی ها نشان داده که مصرف روزانه و مرتب اما کم و به اندازه گردو، خطر مرگ ناگهانی بر اثر سکته قلبی را کاهش می دهد،
  • انسداد عروق تا هفتاد درصد با خوردن کم اما مداوم گردو به تعویق می افتد

گردو یک مکمل خوب برای تامین انرژی است

رابطه گردو با کالری و انرژی که به بدن می رسد، سالهاست که موضوع تحقیق دانشمندان بوده است. یافته ها نشان می دهد، گردو، مانند دیگر آجیل ها از انرژی خوبی برخوردار است. انرژی موجود در این مغز، به صورت عمده به خاطر میزان بالای پروتئین و چربی می باشد. در گذشته ، افرادی که در قسمت های مختلف دنیا زندگی می کردند، گردو را یک منبع عالی برای سیر نگه داشتن خود در برابر گرسنگی میدانستند و سخت به این مغز وابستگی داشته اند. آنها از روی تجربه پی برده بودند که مصرف گردو می تواند تا ساعت ها آنها را سیر نگه دارد.

رابطه گردو با اسیدهای چرب مفید یا ضروری

رابطه گردو با اسیدهای چرب مفید، نیز بر همه مشخص شده است. حالا دیگر کمتر کسی می داند که در هر صد گرم گردو درجه یک ، چربی های مفیدی وجود دارد که نه تنها برای سلامتی خطر ندارد بلکه می تواند برخی از بیماری ها را کاهش داده یا از خطرات احتمالی نیز جلوگیری کند. حدود شصت و هشت گرم چربی در بافت گردو موجود است. قسمتی از این چربی ها دربردارنده اسیدهای چرب غیر اشباع می باشند. ناگفته نماند در گردو حدود پنجاه و هشت درصد اسیدهای چرب غیر اشباع وجود دارد و حدود دوازده درصد نیز اسید لینولینک در بافت گردو مشاهده می شود. هر دو این اسیدها برای حفظ زندگی انسان ضروری و مفید بوده و به تداوم سلامتی او کمک می کند. همچنین آنچه که باعث شده است در کاهش لیپید و کلسترول نقش داشته باشد، حضور ایکوزا پناتونیک اسید و دکوزا هگزانوئیک اسید می باشد.

گردو منبعی با ارزش از پروتئین ها

دانشمندان رابطه گردو با پروتئین را ثابت کرده اند. در هر صد گرم گردو،  ۴/۱۴گرم پروتئین وجود دارد. این پروتئین گردو از کیفیت خوبی برخوردار است و به آسانی جذب میشود. از همه مهمتر هضم آن نیز راحت بوده و مشکلی برای کسانی که دستگاه گوارش حساسی دارند، به وجود نمی آورد. علاوه براین، گردو دارای اسیدهای آمینه هم هست. این اسیدها در بدن انسان تولید نمی شود. از طرف دیگر این اسید ضروری بسیار کمیاب نیز می باشد. به گونه ای که در بین گیاهان دیگر کمتر به این اسید مفید بر می خوریم. لذا وجود گردو در تامین اسیدهای آمینه بسیار فرصت مغتنمی است. لذا گردو برای گیاهخواران بسیار میوه مقدسی است چون شبیه ترین میوه یا آجیل با گوشت است و می توانند پروتئین و اسیدهای آمینه لازم خود را با این مغز تامین کنند. چنانچه بخواهیم نقش گردو با فیبر و دیگر مواد معدنی را بررسی کنیم به نتایج خیره کننده ای خواهیم رسید. لذا پیشنهاد می کنیم، حتما دیگر مقالات ما را در این زمینه که در سایت موجود است ، مطالعه بفرمایید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.