رابطه گردو با درمان سرماخوردگی

گردو با درمان سرماخوردگی

رابطه گردو با درمان سرماخوردگی به این نحو است که می تواند از بروز این بیماری جلوگیری کند. سرماخوردگی زمستان و تابستان نمی شناسد فقط کافی بدن خود را در برابر شوک حرارتی قرار دهید. یعنی وقتی عرق کرده اید، لباس از تن خود بکنید و رو به روی باد خنک کولر بایستید. کار تمام است! شما به همین راحتی سرماخورده اید. اگر علاقه ای ندارید که بدن خود را در معرض داروهای شیمیایی قرار بدهید، حتما از داروهای گیاهی استفاده کنید. تعجب خواهید کرد اگر بگوییم، خوردن گردو می تواند بدن شما را از ابتلا به سرماخوردگی بیمه کند.

خواص درمانی گردو

در رابطه گردو با درمان سرماخوردگی همین نکته بس که این میوه خشکبار می تواند بدن را در برابر بسیاری از بیماری ها تضمین کند. این آجیل دوست داشتنی، با خواص بی نظیری که دارد اگر با عسل و کشمش میل شود، خواص درمانی بیشتری پیدا خواهد کرد. این دانه ، از آنجا که دارای ویتامین سی می باشد، سیستم ایمنی بدن را در بهترین حالت خود قرار می دهد. وقتی سیستم ایمنی به وظایفی که دارد خوب عمل کند، عفونت ها و بیماری ها کمتر به بدن راه ورود پیدا می کنند. مغز گردو سرشار از ویتامین سی است . همچنین آنتی اکسیدان موجود در گردو اهمیت این میوه را در رابطه با درمان سرماخوردگی پر رنگ تر می کند. آنتی اکسیدان ها فعالیت رادیکال های آزاد در بدن را خنثی  کرده و اجازه عملکرد بدان ها نمی دهد. همین موضوع سبب می شود تا سلامتی فرد تامین شود. البته فراموش نشود، خوردن روزانه گردو به اندازه تعادل می تواند بروز علائم در سرماخوردگی را به تاخیر بیندازد.

رابطه گردو با درمان سرماخوردگی و بهبود تنگی نفس

رابطه گردو با درمان سرماخوردگی انکار ناپذیر است. این دانه روغنی خوشمزه که در نان‌ها ، کیک و شیرینی و …. بسیار یافت می شود، می تواند از بروز تنگی نفس نیز جلوگیری کند. افرادی که مستعد تنگی نفس هستند می توانند برای بهبود ریه های ضعیف خود این ماده غذایی ارزشمند را وارد سبد غذایی خود کنند. استفاده از عسل خواص گردو را بیشتر کرده و قوای جسمانی فرد را دو برابر افزایش می دهد. زیرا گردو همراه با عسل بسیاری از نیازهای طبیعی بدن ( ویتامین) تامین می کند . افزایش انرژی بدن و ویتامین های گروه ب در برابر عوارض و نشانه های سرماخوردگی مانند سدی محکم عمل می کند. البته باید یادآوری کرد، این میزان از عسل و گردو باید به اندازه و در حد تعادل مصرف شود . در غیر این صورت ممکن است رابطه عکسی پیدا کند و بدن را به حساسیت های مختلفی دچار کند. گردو از آنجا که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشد، می تواند علائم سرماخوردگی را تخفیف داده و به بهبود این بیماری کمک کند. از آنجا که بیمار سرماخورده، اشتهای خود را از دست می دهد، خوردن گردو با عسل و در کنار دیگر مواد خوراکی ارزشمند می تواند بدن را در برابر ویروس های مهاجم محافظت کند.

نکات تکمیلی درباره خواص درمانی گردو

رابطه گردو ممتاز با درمان سرماخوردگی دامنه ای بس طولانی دارد. همانطور که می دانید، گردو با همه خواص بی نظیر و شفابخشی که دارد می تواند بر روی بخش های مختلف بدن تاثیرات مثبتی بگذارد. مغز، قلب، قوای جنسی ، معده ، پوست و … غیره با مصرف متعادل و روزانه این دانه خوراکی بسیار عملکرد خوبی پیدا خواهند کرد. اما تاثیر این دانه آجیلی برای ریه ها نیز بسیار مفید است. از همین رو، در درمان سرماخوردگی به ویژه درمان آسم به بیماران توصیه می شود، در برنامه روزانه غذایی خود این ماده ارزشمند را بگنجانند. گردو کمک می کند تا سرفه ها کاهش یافته و التهاب ریه برطرف شود. همچنین گردو در درمان کم خونی نیز مفید است. کافی است پوست سبز آن را در یک لیتر آب بجوشانید. یک ربع ساعت که از جوشیدن برگ یا پوست سبز گردو که گذشت معجون شفابخش شما آماده است. این نوشدارو را صاف کرده و قبل از وعده های غذایی خود میل کنید.

در پایان یادآور می شویم، حتی الامکان گردو را با پوست ذخیره و انبار کنید. زیرا مغز گردو در مجاورت هوا، اکسیده می شود و خاصیت خود را از دست می دهد. چنانچه مغز گردو را خریده اید، آن را داخل ظرف درب بسته ای نگاه دارید و در یخچال یا فریزر بگذارید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.