درمان کم خونی با گردو

درمان کم خونی با گردو

درمان کم خونی با گردو از سالها پیش مورد توجه بوده است. خوب است بدانید، بدن زمانی با کم خونی مبتلا می شود که به اندازه کافی گلبول قرمز سالم در اختیار نداشته باشد.

منشاء بیماری می تواند، از دست دادن خون در هنگام جراحات و خونریزی  یا تخریب گلبول های قرمز خون باشد. این مقاله می کوشد تا شما را با خواص گردو در درمان کم خونی آشنا کند. اگر به این موضوعات علاقه مند هستید، خواندن این متن را به شما پیشنهاد می کنیم.

چگونه درمان کم خونی با گردو امکان پذیر است؟

قبل از این که به موضوع کم خونی با گردو اشاراتی داشته باشیم، بهتر است چند نکته درباره کم خونی و علل بروز آن با شما سخنی در میان آوریم. کم خونی انواع گوناگونی دارد که مهمترین آن آنمی کمبود آهن می باشد. افرادی که به سلامتی بدن خود اهمیت می دهند، استفاده از مواد غذایی سالم را در برنامه خود می گنجانند که یکی از آنها مصرف گردو می باشد.

شاید بر اثر تجربه یا تکرار و آزمون خطا بشر به این نکته پی برده باشد که گردو در درمان کم خونی چه نقش مهمی را ایفا می کند. یک فرد مطلع و آگاه همیشه در کنار استفاده از سبزیجات، آجیل ها و گوشت قرمز از مصرف گردو غافل نمی ماند زیرا او خوب می داند که گردو درجه یک حاوی ویتامین های ای و بی می باشد.

همین دو  رقم ویتامین می تواند بدن را از نقطه نظر تولید گلبول های قرمز خون احیاء کند. همچنین این ماده غذایی – دارویی حاوی آهن، مس، روی، کلسیم و … می باشد که به راحتی بسیاری از نیازهای بدن را در راستای تامین ویتامین های ضروری در حالت تعادل نگاه می دارد.

از کجا بفهمیم که کم خونی داریم؟

درمان کم خونی با گردو موثر است به شرط این که بدانید چه زمان و در چه شرایطی بدن دچار این عارضه می شود. برای این که بتوانید به نحو شایسته ای به کم خونی بدن پی ببرید، لازم است یک آزمایش ساده بگیرید.

اما همیشه هم نیازی به سرنگ و کشیدن خون و برگه جواب آزمایش نیست. شما با این راهکارهایی که خدمت تان ارائه می دهیم، می توانید بفهمید که آیا به کم خونی دچار شده اید یا خیر.

به عنوان مثال افراد در هنگام ابتلاء به کم خونی خیلی زودتر از بقیه افراد خسته می شوند. همیشه رنگ پریده و بی حال هستند. ضعف و سفید بودن کف دست و پلک پایین چشم همیشه نشانه های خوبی در تشخیص بیماری آنمی خونی بوده است.

علاوه براین سردی دست و پا نیز می تواند نشانه خوبی باشد. کبودی زیر چشم و حلقه انداختن در چشم نیز می تواند گویای این باشد که فرد به بیماری کم خونی مبتلا شده است. ­همچنین عدم تمرکز را نیز می توان به این فهرست افزود.

*خورشت فسنجان می تواند با کم خونی مبارزه کند. حتما فسنجان با مغز گردو فسنجانی ما را تست کنید.

نقش گردو در درمان کم خونی و بررسی دلایل آن

این که نقش درمان کم خونی با گردو شناخته شده است، امری تازه و بدیعی نیست. گردو از جمله مواد غذایی ارزشمندی است که به خاطر دارا بودن بسیاری از املاح معدنی و ویتامین ها می تواند این بیماری را عقب براند.

به صورت کلی می توان گفت، یکی از دلایل کم خونی، خونریزی بیش از حد در زمان قاعدگی است. معمولا خانم های بالای سن شصت و پنج سال دچار این بیماری می شوند . عوارض برخی از داروها نیز ممکن است دلیل بروز کم خونی باشد.

چگونه کم خونی را از بین ببریم ؟

اگر شخصی به نقش درمان کم خونی با گردو توجه داشته باشد، حتما از این ماده موثره در رفع علایم کم خونی خواهد کوشید. در چنین شرایطی نخستین گام این است که فرد از یک برنامه غذایی اصولی و مناسب استفاده کند.. گردو سرشار از ویتامین ، فیبر و آنتی اکسیدان است که بدن را در برابر فقر آهن بیمه می کند.

تنها گردو در درمان کم خونی موثر نیست. بی انصافی است اگر بقیه خوراکی های سالم را از این مساله مستثنی بدانیم. فردی  که به کم خونی مبتلا شده است، می تواند در کنار جوز  از پسته و کشمش هم استفاده نماید. این دو اقلام خوراکی حاوی پتاسیم و کلسیم فراوان می باشند. انجیر و خرما نیز حتما لازم است که در برنامه غذایی فرد مبتلا به کم خونی گنجانده شود.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.