درباره انرژی گردو بیشتر بدانید

درباره انرژی گردو بیشتر بدانید: -وب سایت خوشبار

انرژی گردو

حتما در مورد خواص و انرژی  گردو با پنیر یا خواص گردو با عسل شنیده اید.  اما واقعا چقدر از خواص گردو می دانید؟  گردو برای هزاران سال نقش مهمی در رژیم غذایی انسان ایفا کرده است.  در مقایسه با سایر مواد مغذی، گردو حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان است.  بهبود عملکرد مغز، پیشگیری از بیماری های قلبی و سرطان از جمله خواص گردو است.  گردو اغلب به عنوان میان وعده استفاده می شود. از مغزهای پنیر، گردو عسلی، گردو در خورش، دسر، کیک و … استفاده می شود.  در ضمن از این مغز برای تهیه روغن گردو استفاده می شود که قیمت بالایی دارد.  اگر از خواص و انرژی درمانی گردو اطلاعی ندارید با ما همراه باشید.   این مطلب به شماکمک می کند تا درباره انرژی گردو بیشتر بدانید.

ارزش غذایی گردو

چربی جزء اصلی  گردو است که شامل 65٪ است.  گردو حاوی مقدار کمی پروتئین (15%) و مقدار کمی کربوهیدرات است. بیشتر کربوهیدرات های موجود در گردو به صورت فیبر ذخیره می شود. گردو منبع خوبی از ویتامین ها و اسید فولیک است.  سپس با ارزش غذایی و خواص و انرژی گردو بیشتر آشنا خواهید شد.

چربی

چربی اکثر کالری یک گردو و 65 درصد وزن آن را تشکیل می دهد. این باعث شده است که آجیل به غذایی با تراکم کالری و انرژی بالا تبدیل شود.  چگالی انرژی بالا به معنای محتوای کالری بالای یک غذا نسبت به حجم آن است.

اگرچه گردو ها چربی و کالری بالایی دارند، اما جایگزینی آنها با سایر مواد غذایی در رژیم غذایی باعث چاقی یا افزایش وزن نمی شود. گردو نسبت به اکثر آجیل ها دارای چربی های چند غیر اشباع بیشتری است. فراوان ترین چربی موجود در گردو اسید چرب امگا 6 به نام اسید لینولئیک است.

علاوه بر این، گردو دارای درصد نسبتا بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 به نام اسید آلفا لینولنیک (ALA) است. مقدار این اسید چرب در گردو 8 تا 14 درصد کل چربی گردو است. در واقع، گردو تنها مغزی است که حاوی این مقدار قابل توجه اسید چرب امگا 3 است و این اسید چرب مسئول بسیاری از خواص و انرژی گردو است.  اسید آلفا لینولنیک برای سلامت قلب مفید است، التهاب را کاهش می دهد و ترکیب چربی خون را بهبود می بخشد. علاوه بر این، اسید آلفا لینولنیک ممکن است پیش ساز اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره بلند EPA و DHA باشد که فواید بیشماری برای سلامتی دارند.

ویتامین ها و مواد معدنی

گردو درجه یک منبع  بسیار عالی که از بعضی ویتامین ها و مواد معدنی برخوردار است است. از جمله آنها می توان به:

مس: این ماده معدنی از سلامت قلب حمایت می کند.  کمک به عملکرد سیستم ایمنی بدن، استخوان ها و اعصاب نیز از دیگر وظایف این ماده معدنی است.

اسید فولیک: فولات و ویتامین b9 نیز نامیده می شود.  اسید فولیک عملکردهای بیولوژیکی زیادی دارد.  کمبود ویتامین B9 در دوران بارداری باعث نقص مادرزادی می شود.

فسفر: فسفر حدود 1 درصد از بدن ما را تشکیل می دهد.  این ماده معدنی عمدتاً در استخوان ها یافت می شود و عملکردهای زیادی در بدن دارد.

ویتامین B6: این ویتامین به حمایت از سیستم ایمنی و سلامت سیستم عصبی کمک می کند. کم خونی شدید از کمبود این ویتامین است.

منگنز: بیشترین مقدار این ماده معدنی مهم در مغزها، غلات کامل، میوه ها و سبزیجات یافت می شود.

ویتامین E: گاما توکوفرول موثرترین شکل ویتامین e در مبارزه با انواع سرطان است.  گردو حاوی مقدار زیادی از این نوع ویتامین E است.

درباره انرژی گردو بیشتر بدانید: -وب سایت خوشبار

سایر مواد گیاهی

گردو حاوی ترکیبات گیاهی فعال زیستی است. این مواد حاوی آنتی اکسیدان هستند و عمدتاً در پوست نازک قهوه ای رنگی که گردو را احاطه کرده است یافت می شوند.  بر اساس مطالعه ای که در ایالات متحده در مورد میزان آنتی اکسیدان موجود در 1113 غذای معمولی مصرف می شود، آجیل در رتبه دوم قرار گرفت.  سایر ترکیبات گیاهی قابل توجه موجود در گردو عبارتند از:

الاژیک اسید: این آنتی اکسیدان به همراه سایر ترکیبات مشابه مانند الاجی تانن در گردو به وفور یافت می شود.  اسید الاژیک ممکن است خطر بیماری قلبی و سرطان را کاهش دهد.

کاتچین: کاتچین یک فلاونوئید با خواص فراوان برای سلامت ارگانیسم است.  کمک به سلامت قلب یکی از فواید کاتچین است.

ملاتونین: این هورمون به تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن کمک می کند.  این آنتی اکسیدان قوی ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

اسید فیتیک: اسید فیتیک به نام فیتات نیز شناخته می شود.  اسید فیتیک می تواند در جذب برخی مواد معدنی مانند روی و آهن در سیستم گوارش اختلال ایجاد کند.

سخن نهایی

گردو از جمله آجیل هایی است که فواید و خواص و انرژی شگفت انگیزی برای سلامتی بدن و مو دارد.گردو یک دانه خوراکی از یک درخت کوچک برگی است و از دو نیمه در یک پوسته سخت که در یک میوه سبز پوشانده شده است تشکیل شده است. دانه گردو دانه خوراکی درخت است و به همین دلیل آجیل محسوب نمی شود.

خرید مغز گردو ممتاز از سایت خوشبار


خرید مغز گردو فسنجانی

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.