خواص پوست گردو

خواص پوست گردو

خواص پوست گردو برای بیشتر افراد ناشناخته است. بسیاری از افراد پس از مصرف مغز گردو، پوست آن را راهی سطل زباله می کنند. چنانچه مایلید، از فواید بی شمار پوست گردو مطلع شوید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

خواص پوست گردو در زیبایی

خواص پوست گردو در زیبایی کاربرد دارد. این پوست چوبی گردو چنانچه به خوبی آسیاب شود، می تواند در از بین بردن سلول های شاخی پوست مورد استفاده قرار بگیرد. تنها کافی است، ساییده شده این پوست چوبی را در کرم های روزانه خود بریزید و آن را ترکیب کرده و به صورت بمالید. خواصی که در پوست گردو موجود است، باعث شفاف شدن رنگ پوست می شود.

اگر این کرم لایه بردار را هر روز روی پوست تمیز بمالید و با حرکت دورانی و آرام شروع به ماساژ نرم روی پوست شوید، رنگ پوست شما شفاف تر و زیباتر خواهد شد. این کرم لایه بردار می تواند به خوبی سلول های مرده پوست را از سطح پوست کنده و باعث خون رسانی بیشتر در پوست شود.

خواص پوست گردو برای زراعت

خواص پوست گردو برای زراعت نیز مفید فایده است. پوست چوبی گردو می تواند برای رشد گیاهان مفید واقع شود زیرا دارای عناصر مغذی و معدنی بسیاری است. این عناصر محرک خوبی برای گیاه می باشد و ساختار خاک را تغذیه می کند. یکی از راه های دیگر استفاده مجدد از پوست چوبی گردو، سوزاندن آن است.

در قدیم از پوست گردو به عنوان منبعی از سوخت در نظر می گرفتند. زیرا شعله و گرمای خوبی داشت و می توانست تا مدت اجاق را گرم نگه دارد. کشاورزان با خاکستر گردو گیاهان خود را تعذیه کرده و از آن به عنوان کود استفاده می کنند. در هر صورت پوسته چوبی گردو، دارای فواید و ویژگی های بی شماری است که برای خاک گیاهان بسیار مناسب است . به عنوان مثال:

  • بالغ بر شصت درصد پوست چوبی گردو حاوی فیبر است،
  • پروتئین آن بیش از دو و نیم درصد است و چربی ها نیز هشت دهم درصد از حجم گردو را شامل می شود.
  • چنانچه پوست گردو را با خاک ترکیب کنید، بیش از پنج درصد از حجم خاک را به خود اختصاص خواهد داد
  • ترکیبات خاکستر آن نیز می تواند دو درصد از حجم خاک را اشغال نماید.

درحقیقت خواص پوست گردو به صورت خاکستر، در بردارنده شش تا هفت درصد کلسیم، بالغ بر بیست درصد پتاسیم، پنج درصد فسفر و مقداری عناصر کمیاب است. این مواد به راحتی جذب خاک شده و بر غنی کردن خاک بسیار موثر خواهند بود.

همچنین، پوسته چوبی گردو، با مقدار زیادی فعال بیولوژیکی انباشته شده و به حد اشباع رسیده است. لذا استفاده از پوست چوبی گردو به عنوان کود به صورت خودسرانه و مصرف بسیار تاکید نمی شود. کشاورزان معمولا این کود گیاهی سالم و مغذی را با دوز کم شروع کرده و کم کم به مقدار آن می افزایند.

یک موبر طبیعی در خانه داشته باشید!

یکی دیگر از خواص پوست گردو، خاصیت موبر بودن آن است. کافی است، پوست چوبی گردو را بسوزانید. سپس خاکستر به دست آمده را با یک لیتر آب ترکیب کنید. هر لیتر آب لازم است یک قاشق خاکستر با آن مخلوط شود. سپس به مدت دوازده ساعت به مخلوط اجازه بدهید تا عمل بیاید.

سپس یک تکه پنبه را به این مخلوط آغشته کرده و آن را به نواحی مورد نظر بمالید. چنانچه این کار را چند بار در هفته انجام دهید، از شر موهای زائد و هزینه های گزاف لیزر مو راحت می شوید.

پوست گردو و تمیزی دندان ها

خواص پوست گردو به زراعت و زیبایی پوست و … محدود نمی شود. اگر پوست چوبی گردو را دور نریزید و آن را با دستگاه آسیاب خوب بسایید می توانید یک سفید کننده دندان داشته باشید. با آغشته کردن مسواک مرطوب به این پودر نرم می توانید دندان هایتان را سفید کرده و از شر جرم های دندانی خلاص شوید. هفته ای دو بار استفاده از این پودر برای دندان ها توصیه شده است. در نظر بگیرید، پوست گردو حاوی عناصری است که می تواند علاوه بر تمیزی ، برای لثه نیز مفید باشد.

امیدواریم این مقاله که با خواص پوست گردو مرتبط بود، بتواند شما را قانع کند که پوست چوبی آن را دور نیندازید. با خاکستر چوب گردو می توانید کود طبیعی برای گلدان هایتان داشته باشید و یک لایه بردار خوب برای پوست تان بسازید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.