خواص میوه خشک بیشتر است یا تازه ؟

خواص میوه خشک بیشتر است یا تازه

خواص میوه خشک بر همه آشکار است. از قدیم نیز مردم با خشک کردن میوه ضمن دسترسی آسان و سریع به میوه در هر فصلی، از خواص آن نیز بهره می بردند. اما این که میوه خشک خاصیت بیشتری دارد یا میوه تازه عنوان مقاله ای است که امروز برای شما تهیه و تنظیم کرده ایم.

خواص میوه خشک شگفت انگیز است!

از شگفتی های خواص میوه خشک همین نکته بس که این ماده غذایی بمب ویتامین و مواد معدنی است. از جمله راه های تقویت بنیه بدن و بهبود عملکرد سیستم های آن استفاده روزانه از خشکبار است.

میوه خشک در مقایسه با میوه تازه نه تنها خواص کمتری ندارد بلکه برعکس، به علت از دست دادن آب میان بافتی خواص آن بیشتر نیز می شود. در حقیقت با متراکم شدن ویتامین ها در فرایند خشک کردن، مزه و کیفیت میوه خشک به مراتب بیشتر می شود.

ورزشکاران بیش از هر کسی از خواص میوه خشک اطلاع دارند. میوه خشک می تواند بر حذف چربی های مضر نقش داشته باشد و تناسب اندام را در حد مطلوبی نگهدارد. از طرفی خشک کردن میوه می تواند یک راه مقرون به صرفه برای دسترسی به میوه هایی باشد که همیشه در بازار یافت نمی شوند. شما با خرید انجیر تازه و خشک کردن آن در تمامی سال می توانید به این میوه ارزشمند دسترسی داشته باشید.

خرید خرمالو خشک از سایت خوشبار

از فواید مصرف میوه خشک چه می دانیم؟

خواص میوه خشک می تواند به راحتی در رژیم غذایی روزانه ما گنجانده شود. راهی مطمئن و ارزان قیمت در بدست آوردن خوراکی و میان وعده های سالم و خوشمزه است.

حتی کودکان نیز تمایل زیادی در مصرف چیپس های میوه دارند. میوه خشک از آنجا که شیرین و بسیار ارزش غذایی دارند، یک اسنک و میان وعده مناسب برای دانش آموزان، دانشجویان و شاغلین می باشد. این ماده خوراکی فراوری شده می تواند سه و نیم برابر بیشتر از میوه تازه فیبر داشته باشد. مواد مغذی آن طی پروسه خشک شدن نیز چند برابر می شود. اگر خودتان این چیپس های میوه را تهیه کنید، بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

بررسی خواص میوه خشک و تاثیر آن در سلامتی

در بررسی خواص میوه خشک و تاثیر آن در سلامتی باید گفت، در پروسه خشک کردن میوه های تازه، عناصر مغذی و ارزشمند آن متراکم شده و ارزش غذایی بسیاری پیدا می کند. مثلا اگر شما میوه ای را خشک می کنید که پتاس آن زیاد است، پس از مرحله خشک کردن پتاس موجود در میوه چند برابر می شود.

خواص میوه خشک برای کنترل قند خون

خواص میوه خشک بی شمار است به عنوان مثال می تواند برای کنترل قند خون موثر باشد. حتی احتمال به ابتلای این بیماری را نیز کاهش می دهد. جالب است بدانید، میوه خشک با این که شیرین تر است اما در کنترل بیماری قند اهمیت بیشتری دارد. دلیل این امر مقادیر بسیار فراوانی است که در میوه های خشک دیده می شود.

یکی از کارکردهای آنتی اکسیدان ، بهبود کارکرد انسولین خون می باشد. انسولین نیز ماده ای است که ترشح آن باعث تنظیم قند خون می شود. اگر میزان قند خون به طرز شایسته ای مورد پایش قرار بگیرد، خطر بروز قند خون تا حد بسیار قابل قبولی پایین می آید.

مصرف چیپس میوه و اثرات آن بر مکانیزم دفاعی بدن

خواص میوه خشک به این جا نیز ختم نمی شود. میوه خشک می تواند به نحو مطلوبی بر مکانیزم دفاعی بدن تاثیر مطلوب داشته باشد. حتی باعث شود که قدرت سیستم ایمنی بدن بخصوص در زنان باردار بیشتر شود. شایان ذکر است، این میان وعده ها، دارای ویتامین سی فراوان است.

همانطور که می دانید، ویتامین سی یک ماده لازم و موثره در بهبود کیفیت پوست است. همچنین می تواند با انواع عفونت ها نیز مبارزه کند. ویتامین سی موجود در میوه های خشک در سلامت مادر و جنین بسیار کمک کننده است .

خواص میوه خشک برای معده و دستگاه هاضمه

دامنه خواص میوه خشک به معده و دستگاه هاضمه نیز می رسد. کسانی که از میوه خشک استفاده کرده اند، از عملکرد معده و روده هایشان رضایت داشته اند. روده به راحتی می تواند به راحتی فیبر داخل میوه های خشک را جذب کند و این ویژگی به دلیل حضور باکتری های مفید در روده می باشد.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.