خشکبار خشکبارفروشان ، روی دستشان ماند

خشکبار خشکبارفروشان ، روی دستشان ماند

به گزارش فروشگاه اینترنتی خوشبار شیوع بیماری جدید کرونا، باعث شده که صنف های سراسر کشور، به غیر از اصنافی که اقلام ضروری مردم را تهیه می کنند، تعطیل شوند.

این تعطیلی در روزهای پایانی سال و همزمان با شروع سال 1399 رخ داده است که دوران طلایی فروش برای کسب و کار ها به شمار می رفت.

می توان گفت که تقریبا تمام صنوف در ایام کرونایی دچار مشکل جدی شده که یکی از این صنوف، اتحادیه خوار و بار فروشان، آجیل و خشکبار است.

.

خرید آجیل و خشکبار برای عید فطر

محسن جلیلی پور، رئیس اتحادیه خوار و بار فروشان، آجیل و خشکبار یزد در نشست اقتصاد مقاومتی این استاد گفت: اعضای این اتحادیه خرید های خود را برای فروش در روزهای پایان سال و نوروز انجام داده اند.

وی اضافه کرد: یک واحد کوچک برای اینکه بتواند پاسخگوی نیاز مشتریان در این ایام باشد، باید حداقل 200 میلیون تومان خرید کند، حال آنکه واحد های بزرگ تر خرید های میلیاردی داشته اند.

جلیلی پور افزود: متاسفانه واحد های این اتحادیه نتوانسته اند محصولات خود را در دوماه اخیر به فروش برسانند.

رئیس اتحادیه خوار و بار فروشان، آجیل و خشکبار یزد ادامه داد: با توجه به چک های برگشتی که حاصل این ایام است، و مشکلات زیاد این واحدها از دولت درخواست می شود بستری برای فروش اجناس خشکبار و آجیل فراهم شود.

وی گفت: مردم به جای نوروز در ایام عید فطر اقدام به خرید آجیل و خشکبار کنند که هم حال و هوای عید در مردم بیشتر شده و هم خسارت های سنگین و غیر قابل جبران واحد های این اتحادیه کمتر شود.

جلیلی پور افزود: وام های پنج و ده میلیونی برای اعضای اتحادیه به دلیل بدهی های سنگین، گره گشا نمی باشد. از دولت محترم درخواست وام های با مبلغ بالا داریم تا واحد های اتحادیه بتوانند چک های خود را پاس کنند.

وی ادامه داد: از سمتی باید صادرات خشکبار و آجیل را به خارج از کشور شروع کنیم تا این مواد خراب نشوند.

.

..


در فروشگاه اینترنتی خوشبار بیشتر بخوانید: صادرات خشکبار ایران در ۱۲ ماه سال ۱۳۹۷


منبع خبر : بهار نیوز و تسنیم

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.