تفاوت گردو تویسرکان با سایر گردو ها

تفاوت گردو تویسرکان با سایر گردو ها

گردو میوه درختانی از خانواده juglandaceae است. این میوه سنگی و تک دانه بعد از رسیدن کامل؛ قابلیت استفاده پیدا می کند. این ماده خوراکی با خواص و ارزش غذایی بالا در دو گونه رایج گردوی ایرانی یا انگلیسی و گردو ی سیاه پرورش می یابند. منشا گردوی انگلیسی ایران و منشا گردوی سیاه بومی شرق آمریکا است. که می توانیم هر کدام را  در خطه های متعدد کشور شناسایی نماییم. مطمئنا زمانی می توانیم از خواص گردو به شکل کامل برخوردار شویم که کیفیت و مزه مطلوبی را به هنگام استفاده تجربه نماییم. اما همیشه به هنگام خرید گردو درجه یک با چالش های کوچک و بزرگ بسیاری روبرو می گردیم که سبب می شود نسبت به خرید گردو با ابهام جلو برویم زیرا ما همیشه در جستجو محصولی هستیم که همه فاکتور های مثبت را در کنار یکدیگر دارا باشند. حتما نام گردو تویسرکان به گوشتان خورده است و از محبوبیت و کیفیت بی نظیر آن مطلع هستید. اما سوال اینجاست چه ویژگی هایی گردو تویسرکان را از سایر گردو ها متمایز کرده است که به جرات می توانیم آن را در میان گردو های درجه یک در حال کاشت در ایران از اولین ها قرار بدهیم.

گردو تویسرکان

گردوی تویسرکان از محصولاتی به حساب می آید که علاوه بر محبوبیت در کشور ایران؛ صاحب آوازه بلندی در بسیاری از شهرهای، سایر کشورهای جهان است. تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی کشور ایران با داشتن حدود ۵۵۰۰ هکتار باغ گردو؛ این محصول را در بهترین و بالاترین کیفیت ممکن در جهان به تولید می رساند. و علاوه بر رفع نیاز داخلی مردم کشور توانسته است با صادرات رضایت افراد متعددی را به جهت طعم مطلوب و کیفیت و مرغوبیت بالا در هر جایی از جهان دریافت نماید. اما چرا گردوی تویسرکان؟ این همه محبوبیت و اسرار به گردوی تویسرکان نسبت به سایر گردوها ریشه در چه مواردی دارد؟

گردو تویسرکان

تفاوت گردوی تویسرکان با سایر گردوها

با توجه به شرایط اقلیمی تویسرکان؛ این شهر یکی از بهترین مناطق برای تولید گردو به حساب می آید. زیرا درختان گردو در شرایط آب و هوایی کوهستانی بازده بیشتری را خواهند داشت. البته کاشت و برداشت گردو منحصر به این منطقه نمی باشد و علاوه بر شهرهای دیگر ایران؛ چین، آمریکا و فرانسه نیز در حال پشت سر گذاشتن روند تولید این محصول هستند. ام هیچ کدام نتوانستند در شرایط رقابتی با کیفیت گردوی اصیل تویسرکان حرفی برای گفتن داشته باشند.

از تفاوت های عمده گردو تویسرکان با سایر گردوها همین بس که دارای روغن قابل توجهی می باشد که می توانید با قرار دادن مغز آن در میان دو انگشت متوجه روغن خروجی غیر قابل باور آن گردید. این میزان از روغن یکی از فاکتور های مهم در تثبیت مرغوبیت گردوی تویسرکان است. رنگ سفید گردو و میزان خرابی این محصول در پایین ترین حالت ممکن و گاهی صفر؛ از دیگر از تفاوت های برجسته نسبت به نمونه های دیگر موجود در بازار بشمار می آیند. کافیست یکبار برای طبخ خورشت فسنجان از گردو تویسرکان استفاده کنید تا طعم مطلوب و بی نظیر آن شما را حیرت زده کند. مطمئنا همه این فاکتور ها به دلیل شرایط آب و هوایی حاکم در این منطقه است که در هیچ خطه دیگری قابل یافت، نخواهد بود.

ویژگی های گردوی تویسرکان

  • چرب بودن گردو و میزان بالای روغن خروجی به هنگام تست کردن
  • رنگ روشن گردو که متمایل به سفید یا کرم روشن می باشد ( رنگ تیره یا کدر گردو ریشه در کهنگی یا کیفیت پایین این محصول دارد)
  • داشتن بوی مطبوع ( داشتن بوی  ((نا))  در گردو نشان از کهنگی گردو دارد)  این مسئله را می توانید با خرد کردن گردو در کف دست و به واسطه حس بویایی متوجه شوید
  • شکستن راحت گردو و خروج همراه با سهولت آن از غلاف اصلی

ویژگی های گردوی تویسرکان

گردو تویسرکان به چند کشور جهان صادر می شود

گردو تویسرکان به ۳۰ کشور جهان در حال صادرات است. که از مهمترین آن ها می توانیم به کشورهای اروپایی و همسایه اشاره نماییم. ایران در میان تولید کنندگان رتبه سوم و از نظر صادرات کنندگان رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است که اولین و موثرترین نقش را در این رتبه؛ گردوی تویسرکان ایفا می کند. همانطور که گفتیم این گردو نه در سطح کشور، بلکه در سطح جهان نیز به قدرت هر چه تمام تر حرفی برای گفتن دارد. پس زمانی که برای خرید گردوی تویسرکان تصمیم  می گیرید می توانید بدون کوچکترین تردیدی گام بردارید چرا که؛ در حال خرید بهترین  محصول گردو در سطح خاورمیانه و البته جهان هستید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.