تفاوت خواص گردوی ایرانی و خارجی

گردوی چینی

 

تفاوت خواص گردوی ایرانی و خارجی

معمولا در نزدیکی اعیاد و به ویژه عید نوروز خرید خشکبار و آجیل افزایش می یابد که در این زمان سودجویان و وارد کنندگان گردوی بی کیفیت سعی می کنند آجیل های بی کیفیت خارجی را وارد کرده و به عنوان آجیل های ایرانی و با کیفیت به فروش برسانند.

گردوهای خارجی بخصوص گردوهای چینی در این میان بیشترین واردات را به خود اختصاص می دهند زیرا دارای ظاهری جذاب، سفید و تمیز هستند و قیمت بسیار کمی هم نسبت به گردو های مرغوب ایرانی دارند. برای مردم عادی تشخیص گردوی مرغوب کار ساده ای نخواهد بود به همین دلیل فروش این گونه گردو های چینی که ظاهر جذاب و گول زننده دارند بیشتر از گردو های مرغوب کشورمان فروخته می شوند.

معمولا گردو های با ظاهر تمیز چینی را به عنوان گردوی تویسرکان معرفی کرده و با گول زدن مشتری به فروش می رسانند. برای اینکه شما جزو این افراد نباشید بهتر است مطلب خرید گردو درجه یک سایت ما را مطالعه کرده و مشخصات گردوی درجه یک تویسرکان را بخوانید تا گول این افراد را نخورید.

به علت اینکه وارد کنندگان قوی تر از کشاورزان هستند، کشاورزان نمی توانند محصول خود را بفروشند و چون کسی به حرف باغداران توجهی ندارد نمی توانند جلوی واردات این اقلام بی کیفیت را بگیرند. بنابراین مجبور هستیم اطلاعات مشتریان را افزایش دهیم تا از اینگونه گردو های بی کیفیت استفاده نکنند تا هم بتوان صنعت کشاورزی خودمان را پویا تر کنیم و هم با نخریدن مردم از ورود بی رویه این گردو های چینی بی کیفیت جلوگیری نماییم.

مضرات گردوهای چینی

گردو های چینی به علت اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشند نوعی اشعه به آن ها داده می شود که برای سلامت مضر هستند و علاوه بر آن گردو های چینی معمولا کهنه هستند که باعث می شود نوعی سم ضعیف در آن ها رشد کرده و سلامت مصرف کنندگان را به خطر بیاندازد.

تفاوت گردوی چینی با گردو ایرانی

از نظر طعم و کیفیت و مزه گردوی ایرانی اصلا قابل مقایسه با گردو ی چینی نیست و با مزه کردن دو نوع گردو با هم به راحتی می توان گردوی با کیفیت ایرانی را شناسایی نمود. علاوه بر آن گردو های ایرانی به علت اینکه ارگانیک رشد می کنند دارای خواص غذایی و دارویی هستند که به سلامت مصرف کنندگان کمک می کنند، حال آنکه معمولا گردو های چینی اصلاح ژنتیک می شوند و فقط ظاهر آن ها را سفید و زیبا می کنند که باعث می شود علاوه بر اینکه خواص دارویی و غذایی نداشته باشد موادی را که برای بدن ضرورتی ندارد وارد بدن شما نماید که مشکلات سلامتی زیادی را برای شما ایجاد نماید.

گردو های ایرانی دارای مواد معدنی مانند کلسیم ، فسفر ، آهن ، سدیم ، پتاسیم ، ویتامین آ ، ویتامین ب ، اسید های چرب مفید و … هستند که این مواد به علت دستکاری های ژنتیکی که چینی ها در اصلاح نژاد درختان گردو خود انجام می دهند دچار تغییرات نامطلوب شده و خواص غذایی و دارویی خود را از دست می دهند.

تفاوت ظاهری گردو چینی با گردو ایرانی

از نظر ظاهری گردو های چینی با نوع ایرانی تفاوت ظاهری زیادی ندارند اما با کمی دقت کردن می توان آن ها را تشخیص داد، گردو های چینی معمولا سفید تر و درشت تر از گردو های ایرانی هستند، برخی از گردو های ایرانی هم وجود دارند که نژاد درشتی دارند اما رنگ آن ها سفید نبوده و معمولا کرم رنگ هستند.

با این حال، باز هم تشخیص دادن گردوی چینی از گردوی با کیفیت ایران از ظاهر ممکن نخواهد بود زیرا نیازمند تجربه زیاد در این حوزه می باشد.

تفاوت قیمت گردو چینی و ایرانی

از نظر قیمتی تفاوت چندانی نمی توان بین گردوی ایرانی و گردوی چینی پیدا کرد، به علت اینکه سودجویان در این عرصه وجود دارند معمولا قیمت ها را بسیار بالا می آورند و سود زیادی را برای خود قائل می شوند که همین امر باعث می شود قیمت های گردوهای ایران و نمونه های وارداتی تفاوت چندانی نخواهد داشت.

چگونه گردوی ایرانی مطمئن بخریم؟

اگر متن بالا را با دقت بخوانید شاید این سوال به فکرتان برسد که پس چگونه می توان گردوی با کیفیت تهیه کرد و از خرید گردو های چینی و وارداتی به عنوان گردوی تویسرکان پیشگیری نماییم. ما با سابقه ای که در این عرصه داریم پیشنهاد می کنیم برای خرید گردوی تویسرکان درجه یک فقط باید از فروشگاه ها و افراد مطمئن خرید کنید. تا از خرید گردوی با کیفیت مطمئن شوید. ما در سایت خرید اینترنتی گردو خوشبار انواع گردو های ایرانی را با کیفیت های مختلف و قیمت گذاری منصفانه برای شما عزیزان فراهم آورده ایم. که می توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه سایت انواع آن ها را مشاهده نموده و خرید خود را با اطمینان کامل انجام دهید.

ما سابقه زیادی در فروش گردوی تویسرکان به کل کشور داشته ایم که بازخورد مناسبی نیز از مشتریانمان دریافت کرده ایم. که می توانید در قسمت نظرات مشتریان این بازخورد ها را نیز مشاهده نمایید.

همچنین اگر نیاز به مشاوره هم دارید می توانید با بخش فروش تماس گرفته و موضوع خود را با ما درمیان بگذارید تا همکاران ما بتوانند مشاوره لازم را به شما عرضه کنند.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.