انواع صبحانه با کره گردو

صبحانه با کره گردو

تهیه انواع صبحانه با کره گردو، می تواند برنامه غذایی شما را با کیفیت تر کند. خوردن این ماده مغذی در وعده صبحانه ، انرژی شما را در تمام مدت روز تامین می کند. از همین رو، انتخاب این گونه صبحانه های مقوی برای همه در همه سن پیشنهاد می شود.  در ادامه چند روش تهیه صبحانه با کرده گردو خدمت شما ارائه می شود.

مزایای خوردن کره گردو در صبحانه

صبحانه با کره گردو درجه یک بسیار دلچسب است و دارای مزایای بسیاری می باشد. کره گردو به خاطر داشتن پروتئین، فیبر و چربی انرژی شما را تا ساعت ها پایدار نگاه می دارد. این ماده غذایی دارای فواید زیر است:

  • این ماده ارزشمند، حس سیری به شما می دهد و از ریزه خواری شما جلوگیری می کند،
  • این کره خوشمزه را می توان با انواع نان، جو پرک، بیسکوییت و … مصرف کرد،
  • از افزایش وزن جلوگیری می کند،
  • اشتها را کنترل کرده و حس سیری به شما می دهد،
  • یک ماده غذایی ارزشمند بر پایه منابع طبیعی است .

چند صبحانه جذاب با کره گردو

صبحانه با کره گردو یک وعده خوشمزه و پرانرژی است. به شرط این که بدانید با این ماده غذایی چگونه یک صبحانه عالی فراهم کنید. در ادامه چند صبحانه خوشمزه به شما آموزش می دهیم:

پنکیک کره گردو

به منظور تهیه صبحانه با کره گردو، کافی است یک عدد تخم مرغ را با نصف پیمانه آرد، یک سوم پیمانه شیر، یک چهارم پیمانه ماست ، یک قاشق چای خوری پودر دارچین، یک قاشق چای خوری بکینگ پودر را با هم خوب مخلوط نمایید. سپس یک تابه را روی حرارت بگذارید و اجازه بدهید خوب داغ شود. حالا نوبت روغن است. روغن را بریزید  و اجازه بدهید روغن هم به خوبی داغ شود. یک چهارم فنجان از مخلوط آماده شده را توی روغن بریزید. صبر کنی پنکیک ها حباب بزنند. پنکیک را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود. وقتی تمام پنکیک ها را آماده کردید، می توانید لای آن را کره گردو بمالید و نوش جان کنید.

ساندویچ کره گردو

صبحانه با کره گردو آن هم لای نان ساندویچی بسیار لذیذ است. حتما نیازی نیست آن را لای نان باگت بمالید. هر نوع نانی نیز با کره گردو خوشمزه می شود. نان تست هم برای این نوع ساندویچ ها مناسب است. کمی از کره گردو را روی نان تست بمالید و برش های موز را روی بگذارید . عسل یا مربا ترکیب ساندویچ شما را خوشمزه تر می کند.

صبحانه با کره گردو به همراه کرپ و مربا

برای داشتن صبحانه با کره گردو به همراه کرپ و مربا کافی است، چهار عدد تخم مرغ را داخل مخلوط کن بریزید. یک فنجان شیر، یک دوم فنجان آرد، یک قاشق شکر و یک هشتم قاشق چایخوری نمک را اضافه کنید. پس از مخلوط کردن، یک چهارم فنجان را از خمیر بدست آمده پرکنید. این خمیر کمی روان است. محتویات فنجان را توی روغن داغ بریزید. وقتی کرپ طلایی شد، آن را برگردانید. این مخلوط به شما هشت تا نه کرپ می دهد. حالا نوبت آن است که کرپ را با کره گردو سرو کرده و نوش جان کنید.

اوتمیل با کره گردو

صبحانه با کره گردو آن هم به سبک اوتمیل بسیار خوشمزه و مفید است. برای اوتمیل، کافی است یک قاشق غذاخوری از کره گردو را با یک پیمانه جو دو سر اضافه کنید. تکه های موز، مغز پسته یا بادام و گردو را نیز به مواد بیفزایید. کمی خامه نیز ترکیب شما را خوشمزه تر می کند. حتی می توانید کره گردو را داخل یک فنجان شیر ریخته و با کمی جو پرک مخلوط کنید. اگر یک شب در یخچال بماند، بسیار دلپذیرتر میشود.

صبحانه با کره گردو و  سیب

برای داشتن صبحانه با کره گردو و سیب، کافی است یک عدد سیب را پوست گرفته ، برش زده و روی هر تکه را کمی کره گردو بمالید. به جای میتوانید از موز هم استفاده کنید. خوردن این صبحانه برای کودکان و دانش آموزان یک میان وعده سالم و مقوی است .

توجه داشته باشید، برای این که بتوانید از همه خواص بی نظیر کره گردو استفاده کنید، بهتر است آن را خودتان در خانه تهیه کنید. ما در مجموعه مقالاتی که برای شما تدارک دیده ایم، طرز تهیه کره گردو در خانه را برای شما آماده کرده ایم.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.