امگا 3 موجود در گردو

امگا 3 موجود در گردو

امگا 3 موجود در گردو باعث شده است تا این دانه مغذی و خوشمزه بیش از پیش ارزشمندتر جلوه کند. بنا به بررسی های انجام شده در این زمینه، گردو در بردارنده اسیدهای چرب امگا سه است و می تواند با ماهی که یکی از منابع مهم امگا سه می باشد، رقابت کند.

این مقاله در نظر دارد شما را از یک بعد دیگر و البته بسیار مهم خواص گردو با شما صحبت کند. اگر خواندن این نوع مقالات که به سلامتی و شادابی جسم و روان انسان مرتبط است، علاقمند هستید، از مغز گردو ممتاز سایت خوشبار استفاده کنید و این نوشتار را تا انتها بخوانید.

 امگا 3 موجود در گردو و اسید های چرب ضروری

همانطور که در مقدمه آمد، امگا 3 موجود در گردو تحت عنوان اسید آلفا لینولینک شناخته می شود. لذا این اسید چرب ضروری می تواند به خوبی فرد را از خطر حملات قلبی محافظت نماید. چنانچه فقط دو گرم در روز از این اسید آلفا لینولینک مصرف شود، می توانید خود را در برابر حملات قلبی، ریسک بیماری های قلبی و عروقی بیمه کنید.

قابل ذکر است، این دانه مغذی و سرشار از خاصیت های دارویی دربردارنده چند اسید آلما ، کمی اسانس ، اگزالاک آهک و انواع ویتامین هایی نظیر ای ، بی ، دی و ایی می باشد. ناگفته نماند که این نوع آجیل از دوازده درصد ارسینیک نیز برخوردار است.

امگا 3 گردو و دیگر خواص آن

امگا 3 موجود در گردو تنها خاصیت این دانه لذیذ به شمار نمی رود. اگر مقالات پیشین ما را مطالعه کرده باشید، به خوبی به خواص درمانی و تغذیه ای این ماده خوراکی ارزشمند پی برده اید. این جا برای یادآوری عرض می کنیم، برگ درخت گردو هم در بردارنده سه درصد اینوژیت ، اسید الاژیک ، اسید گالیک  و بوی بسیار مطبوعی است که می تواند هر مشامی را نوازش دهد.

همچین پوسته گوشتی آن که به رنگ سبز است، حاوی امولوسیون ، قند و اسیدهای آلی است . این اسیدها عبارتند از اسید سیتریک ، اسید مالیک، فسفات ها و اگزالات کلسیم می باشد. شایان توجه است که شیره برگ درخت گردو نیز خاصیت میکروب کشی داشته و می تواند باکتری های مضر را حذف کند. شاید تعجب کنید اگر بگوییم، میزان فسفر موجود در مغز این محصول به راحتی می تواند با ماهی، برنج و تخم مرغ برابری کند.

فواید امگا 3 موجود در گردو و تامین سلامت بدن

امگا 3 موجود در گردو می تواند بسیاری از بیماری ها را کنترل کرده و  حتی از بین ببرد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با امگا سه و نقش آن در تامین سلامت بدن به برخی از فواید آن اشاره می کنیم. خوب است بدانید،   امگا سه برای سیستم اسکلتی و عضلانی بدن بسیار مهم است.

همانطور که گفته شد، امگا سه می تواند بیماری های التهابی را کنترل نماید. این اسید چرب ضروری به خوبی قادر است التهاب ها را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن به خصوص سیستم اسکلتی و عضلانی را بهبود دهد. چنانچه گردو با دیگر قرص ها و داروهای مکمل مورد استفاده قرار گیرد، عوارض ناشی از این داروها را کاهش داده و حتی مصرف داروهای شیمیایی را متوقف می کند.

فواید امگا 3 گردو برای ورزشکاران

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، فواید امگا 3 موجود در گردو برای ورزشکاران است. بررسی ها و مطالعات نشان می دهد، چنانچه مصرف امگا 3 به صورت روزانه و به اندازه مورد نیاز انجام بگیرد، کوفتگی عضلات را درمان کرده و صدمات ورزشی را به حداقل می رساند. همانطور که گفته شد، امگا سه موجود در گردو می تواند حتی اثرات منفی برخی از داروهای شیمیایی را کاهش دهد.

امگا 3 موجود در گردو می تواند شما را از مصرف خودسرانه قرص های امگا سه بی نیاز کند. هر چند که خوردن قرص های امگا سه می تواند برخی ناراحتی های جسمی را کاهش داده و سطح گلیسیرید خون را پایین بیاورد اما از طرفی سیالیت خون را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

متاسفانه این قرص ها می تواند در دراز مدت قند خون را نیز افزایش بدهد. از همین رو، متخصصان طب گیاهی چنین باوری دارند. مصرف خودسرانه و بی رویه قرص های امگا سه را متوقف کنید. سپس زیر نظر پزشک، به مصرف امگای سه طبیعی موجود در خوراکی های طبیعی اقدام نمایید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.