ارتباط میوه خشک در درمان  یبوست چیست؟

ارتباط میوه خشک در درمان  یبوست چیست؟

میوه خشک در درمان یبوست ارتباط مستقیمی با هم دارند. بدین معنی که یکی از راه های درمان خشکی مزاج، استفاده از میوه خشک است. این مقاله نگاهی دارد به مصرف میوه خشک و تاثیر آن بر یبوست. چنانچه به عارضه خشکی مزاج مبتلا هستید، خواندن این متن را از دست ندهید.

تاثیر میوه خشک در درمان یبوست

میوه خشک در درمان یبوست بسیار تاثیر بسزایی دارد. همانطور که شنیده اید، یبوست را مادر همه مرض ها می دانند. متاسفانه نرخ شیوع آن در بین مردم بسیار بالاست و افراد بسیاری هستند که از این بابت دچار بیماری های جانبی دیگری نیز شده اند. اما خوشبختانه این بیماری بوسیله خشکبار بویژه میوه خشک قابل درمان است.

برای این بیماری می توان دلایل بسیاری جست به عنوان مثال، مصرف غذاهایی که فاقد فیبر هستند. یا بدن را در حالت بی آبی قرار دادن نیز می تواند باعث خشکی مزاج شود. هر چند که میوه در فرایند خشک شدن، آب میان بافتی خود را از دست می دهد. اما به لحاظ برخورداری از انواع ویتامین ها همچنان خاصیت ملین بودن خود را حفظ می کند.

تاثیر میوه خشک در درمان یبوست غیرقابل انکار است. فیبری که در این نوع خشکبارها یافت می شود، می تواند تا حد بسیار قابل قبولی مشکل یبوست را بر طرف کند. فیبر ماده ای است که بر عملکرد روده بویژه روده بزرگ تاثیر بسزایی می گذارد. ملین بودن میوه خشک و انواع ویتامین هایی که در خود دارد، دستگاه هاضمه را سالم نگه می دارد. میوه خشک در بدن دچار حجم افزایش می شود و همین مساله کمک می کند تا روده ها از مواد زائد به خوبی تخلیه شود.

خرید کیوی خشک شده از سایت خوشبار

کدام میوه خشک در درمان یبوست معروف تر است؟

میوه خشک در درمان یبوست از دیرباز مورد توجه بوده است. در سالیان دور، افراد برای این که در فصول سرد سال نیز از میوه های تابستانه استفاده کنند، آن ها را با خشک کردن آنها را ذخیره می کردند. این چیپس های خوشمزه میوه ای تنها برای میان وعده استفاده نمی شدند. از همان قدیم الایام افراد می دانستند که میوه خشک چه تاثیر مطلوبی بر عملکرد روده ها دارد. در ادامه به معرفی برخی از میوه های خشک که در این زمینه بسیار معروف هستند، می پردازیم.

آلو و آلو خشک شده

بهترین میوه خشک در درمان یبوست بی شک آلو و آلو خشک است. آلو به دلیل بافتی که دارد، بسیار سرشار از فیبر و سوربیتول می باشد. سوربیتول همان قند موجود در آلو است که در  برطرف کردن یبوست بسیار اثر بخش است. این میوه در هنگام خشک شدن تمامی خاصیت های درمانی و تغذیه ای خود را حفظ می کند. شایان ذکر است، در استفاده از این میوه خشک نباید زیاده روی کرد چراکه تاثیر عکس می گذارد .

کشمش ، یک میوه خشک در درمان یبوست

چنانچه انواع میوه خشک در درمان یبوست مورد بررسی قرار گیرد، حتما انگور و کشمش یکی از بهترین ها خواهد بود. انگور میوه ای است که براحتی می توان آن را فراوری کرد. کشمش را می توان برای همه فصول سال ذخیره کرد. این میوه خشک مشهور و محبوب در دفع مواد اضافی در روده ها بسیار نقش دارد. پکتین موجود در کشمش کمک فراوانی به بهبود یبوست می کند. ­پیشنهاد می شود، کشمش را قبل از مصرف در آب خیس کنید. یا چند دانه از آن را مانند قرص بدون جویدن همراه با آب زیاد میل شود.

سیب خشک اثر گذارترین میوه خشک در درمان یبوست

سیب خشک نیز می تواند به عنوان اثر گذارترین میوه خشک در درمان یبوست مورد استفاده قرار گیرد. سیب دربردارنده فیبر بالایی است که خوردن آن به صورت تازه بسیار در تخلیه موثر روده ها کمک کننده است. اما خوردن میوه خشک آن نیز توصیه می شود. چیپس سیب می تواند یک میان وعده خوشمزه و بسیار مقوی و سالم برای کودکان باشد. سیب خشک نیز به همان اندازه که میوه تازه آن در برطرف کردن یبوست مفید است، سودمند می باشد.

انجیر

فهرست میوه خشک در درمان یبوست، بدون انجیر یک فهرست ناقص است. شما می توانید هم به صورت تازه و هم فرآوری شده آن، این میوه بهشتی را در سبد غذایی خود بگنجانید. انجیر خشک به‌دلیل فیبر بالا، مواد معدنی و دانه های ریزی که در بافت خود دارد، روده ها را جارو می کند.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.