آیا گردو برای کبد چرب مفید است؟

کبد چرب

 

آیا گردو برای کبد چرب مفید است؟

یکی از بهترین مغز ها که فواید سلامتی زیادی دارد، گردو است این فواید به علت وجود منابع با ارزش پروتئین، چربی‌های سالم، فیبر، استرول‌های گیاهی و بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی بر بدن انسان تاثیر مثبت می گذارد. اما در این مطلب قصد داریم که فواید گردو را برای پاکسازی کبد و مبارزه با کبد چرب بازگو نماییم.

 

 

کبد چرب چیست؟

پیش از آن که مزایایی استفاده از گردو را برای پیشگیری و درمان این بیماری بیان کنیم، اطلاعاتی از این بیماری را به شما می دهیم تا با آن بیشتر آشنا شوید.

کبد یکی از مهترین اعضای بدن به شمار می رود که وظیفه تصفیه خون و متابولیسم داروها را به دوش می کشد و چرب شدن آن باعث ایجاد اختلال در این عملکرد می شود که صدمات جبران ناپذیر را به همراه خواهد داشت.

کبد خودش دارای چربی است اما درصد کمی نسبت به جرم کبد را شامل می شود، اما کبد چرب زمانی اتفاق می افتد که چربی کبد به بیش از 5 الی 10 درصد خودش برسد. این بیماری جزو شایع ترین بیماری های کبد به شمار می رود و اگر نتوان آن را به موقع تشخیص و درمان کرد صدمات جبران ناپذیری برای بدن خواهد داشت.

 

 

مهم ترین عامل کبد چرب

مهم ترین عامل این بیماری، تغذیه نامناسب است، امروزه به علت غذاهای فست فودی و پر روغن و مضری که با توجه به سبک زندگی غلط ما، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، آمار این بیماری را مخصوصا در شهر های بزرگ افزایش داده است.

به این دلیل که تغذیه مهم ترین عامل چرب شدن کبد می باشد، راه رهایی و درمان این بیماری هم رژیم غذایی مناسب می باشد.

 

 

درمان بیماری کبد چرب

همانطور که در بالا اشاره کردیم تغذیه نامناسب مهم ترین علت ابتلا به این بیماری می باشد، بنابراین تعیین رژیم غذایی مناسب مهم ترین عامل پیشگیری و درمان این نوع بیماری به شمار می رود، علاوه بر تغییر رژیم غذایی، تغییر سبک زندگی مانند ورزش کردن هم تاثیر بسیار مناسبی بر کنترل بیماری کبد چرب خواهد گذاشت.

رژیم غذایی مناسب برای کنترل کبد چرب شامل استفاده از انواع مختلف خوراکی ها ، کاهش کالری دریافتی ، پرهیز از فست فود ها ، پرهیز از غذاهای پر کالری و افزایش دریافت فیبر می باشد که در این بین استفاده از هیدروکربن های پیچیده ، پروتئین و فیبر به دلیل اینکه زمان بیشتری احساس سیری به شما می دهد و انرژی روز شما را تأمین می کند می تواند بهترین رژیم غذایی باشد.

در برخی از جوامع رژیم های خاص گیاهی یا رژیم مدیترانه ای را پیشنهاد می کنند که هر کدام مزایا و معایبی دارند اما استفاده از مواد سالم و مفید هم می تواند در کنترل بیماری کمک کننده باشد.

 

 

چرا گردو برای کبد چرب مفید است؟

گردو یکی از مفیدترین مغزها به شمار می رود که مواد معدنی بسیار مفیدی را در خود جای داده است، اما استفاده از آن به مقدار زیاد می تواند در بدتر شدن بیماری نقش ایفا نماید پس باید اعتدال را در مصرف این ماده مغذی رعایت نمود.

گردو به دو دلیل برای مقابله با کبد چرب مفید است اول به علت خاصیت آنتی اکسیدانی و دوم به علت وجود اسیدهای چرب امگا 3 مفید در آن.

 

 

فواید آنتی اکسیدان برای کبد چرب

دانشمندان با تحقیقی که در سال 2017 انجام دادند نتیجه گرفتند که آنتی اکسیدان می تواند تأثیر زیادی بر کاهش چربی کبد ایفا کند و این بیماری را درمان نماید.

گردو یکی از مهم ترین مواد حاوی آنتی اکسیدان است که بیشتر این مواد بر روی پوسته مغز گردو واقع شده است به طوری که بیشترین آنتی اکسیدان را نسبت به سایر مغز ها به خود اختصاص می دهد.

 

 

امگا 3

گردو حاوی مقادیر زیادی امگا 3 می باشد که دانشمندان وجود این ماده را عامل اصلی درمان کبد چرب می دانند.

علاوه بر امگا 3، اسید های چرب غیر اشباع این ماده نیز می توان کمک شایانی به بهبود و کنترل این بیماری داشته باشد.

 

 

پلی فنول‌

پلی فنول‌ موجود در گردو باعث کاهش التهاب در کبد شده، که می تواند از بروز بیماری کبد چرب و بیماری های التهابی در کبد پیشگیری کند، همچنین با کاهش التهاب می تواند روند بهبودی کبد چرب با دارو را تسریع ببخشد. به جز پلی فنول مواد دیگری همچون : منیزیم، آمینواسید آرژنین در گردو وجود دارد که می توانند در کاهش التهابات بدن کمک کننده باشند.

فروشگاه اینترنتی خوشبار عرضه کننده بادام و گردوی درجه یک تویسرکان می باشد. شما می توانید برای خرید گردو و همچنین خرید بادام تویسرکان با اطمینان خاطر از این سایت اقدام نمایید.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.